Otelul 1-1 Pandurii! Stan: "Trebuie sa ne pupam ca am luat un punct!"

Dorinel Munteanu Marius Stan Otelul Galati Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Vineri 02 Aprilie 2010, 17:55
Data actualizarii: Vineri 02 Aprilie 2010, 18:00

Otelul Galati a incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), vineri, pe teren propriu, cu Pandurii Targu Jiu, in primul meci al etapei a XXV-a a Ligii I.

Pentru Otelul a marcat Iorga '30, in timp ce pentru Pandurii a inscris Vranjes '45+2.
In minutul 30, Ochirosii a centrat de pe stanga, Iorga a a reluat din sase metri cu capul in plasa.

Pandurii a egalat in minutele de prelungire ale primei reprize cand Vranjes a inscris dupa o centrare de la Raskovici.

Din minutul 23, Otelul a evoluat cu un jucator mai putin dupa ce Axente a fost eliminat, deoarece l-a lovit cu cotul pe Martinovici, ulterior jucatorul gorjenilor fiind transportat la spital.

Otelul Galati: 12. Grahovac - 3. Rapa, 18. Costin, 16. Sarghi, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 25. Neagu - 7. Iorga, 32. Paraschiv (37. Viglianti '68), 11. Ochirosii (20. Cojoc '83) - 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Pandurii Targu Jiu: 1. Stanca - 14. Popete, 18. Martinovici (29. Grecu '25), 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 17. Nalati, 24. Murgan (9. Tilinca '41), 8. Orac (15. Ghindeanu '79) 25. Tremonti, 27. Vranjes - 23. Raskovici, 9. Tilinca. Antrenor: Sorin Cartu.

Cartonase galbene: Cardoso '53
Cartonas rosu: Axente '23
Arbitri: Florin Marcu (central) - Octavian Sovre, Radu Timar (asistenti) - Valentin Iugulescu (rezerva)
Observatori: Constantin Stefan, Hacic Garabet

La meci au asistat circa 5.000 de spectatori.

"Dupa parerea mea trebuie sa ne pupam ca am luat un punct astazi, dupa cum am jucat. Orice alta echipa cred ca ne dadea de la trei in sus. Un meci urat, interzis la vizionare", a spus directorul general al Otelului Galati, Marius Stan.

Dorinel Munteanu s-a declarat dezamagit de rezultat, dar multumit de prestatia elevilor sai.

"Vreau sa felicit echipa pentru jocul de astazi. Au jucat aproape o ora in inferioritate numerica si chiar daca sunt dezamagit de rezultat, sunt multumit de evolutia jucatorilor mei. Am facut un joc tactic foarte bun si cred ca este un punct castigat astazi.

Din pacate, lumea vede altfel lucrurile, probabil ca spectatorii si-ar dori un alt antrenor. Era normal sa nu avem parte de o calitate buna a jocului, tinand cont si de faptul ca jucam impotriva Pandurilor, echipa cu care nici altcineva nu poate face un joc frumos. Vom face tot posibilul sa recuperam la Brasov ce am pierdut astazi", a spus Dorinel Munteanu.