"Nu joacă la Cluj". Mihai Stoica, atac indirect către Horațiu Feșnic: pe cine nu se poate baza FCSB în derby-ul cu CFR

Horatiu Fesnic CFR Cluj - FCSB Florinel Coman Mihai Stoica Superliga
Data publicarii: Miercuri 01 Februarie 2023, 22:30
Data actualizarii: Miercuri 01 Februarie 2023, 22:43

FCSB a pierdut meciul cu Farul Constanța, pe teren propriu, scor 2-3 și se pregătește de derby-ul cu CFR Cluj.

Deși a intrat în minutul 90 având 2-1 avantaj pe tabela de marcaj, vicecampioana României a încasat două goluri într-un minut în prelungiri de la Farul, unul dintre ele fiind un autogol al lui Billel Omrani.

La faza în care Dawa a fost eliminat, iar Denis Alibec a marcat golul egalizator, Mihai Stoica a dezvăluit că, în faza anterioară, a existat un fault al atacantului constănțenilor asupra lui Tamm, iar Florinel Coman i-a semnalizat acest lucru, lucru pentru care a fost avertizat de Horațiu Feșnic cu cartonaș galben. În aceste condiții, mijlocașul de la FCSB va fi indisponibil pentru jocul cu CFR Cluj.

"Dacă Dawa nu l-ar fi faultat pe Alibec, golul se anula, pentru că a fost un fault la Tamm înainte. Noi avem o altă filmare, noi filmăm cu o cameră de sus. A fost fault, Alibec l-a ținut pe Tamm.

Culmea e că Florinel s-a dus la Feșnic și i-a spus că a fost fault, iar Feșnic i-a dat galben și Coman nu joacă la Cluj", a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

FCSB - Farul Constanța s-a încheiat 2-3

Andrei Cordea a deschis scorul imediat după pauză (minutul 47), dintr-o acțiune de vis creată de Florinel Coman. Denis Alibec a restabilit, ulterior, egalitatea executând o lovitură liberă în mare stil (minutul 56).

Finalul a fost categoric al Farului. Omrani a respins o minge în mod eronat, iar Șut a deviat în proprie poartă (minutul 90+5). Borza a prins, un singur minut mai târziu, un interior fantastic și l-a executat pe Târnovanu.

Trupa de la nivelul mării a reîntors, în acest sens, soarta meciului și a plecat din confruntarea de pe Arena Națională cu toate cele trei puncte revenind, cel puțin temporar, pe prima poziție în clasamentul Superligii.