"Nu ai voie să o spui public". Cristiano Bergodi, acuzat pentru gestionarea relației cu jucătorii de la Rapid

Cristiano Bergodi Rapid Robert Nita Superliga
Data publicarii: Luni 14 August 2023, 13:16
Data actualizarii: Luni 14 August 2023, 13:28

Petrolul Ploieşti a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 2-0, în Giuleşti, desfăşurat în etapa a cincea a Superligii.

"Găzarii" s-au impus în "Primvs Derby" prin două autogoluri, semnate de Răzvan Oaidă (63) şi Borja Valle (90+5).

Jocul a fost întrerupt între minutele 8 şi 13 din cauza fumigenelor aruncate de galeria Petrolului. A fost rândul fanilor echipei gazdă să întrerupă jocul cu un spectacol pirotehnic, între minutele 50-56.

Petrolul a deschis scorul în minutul 63, după un corner executat de Valentin Ţicu, mingea deviată de Papp intrând în poartă din Răzvan Oaidă.

Oaspeţii au încheiat conturile în minutul 90+5, pe contraatac, spaniolul Borja Valle trimiţând în propria poartă după o neînţelegere cu portarul Horaţiu Moldovan.

Rapid are o singură victorie în acest sezon şi doar două puncte în trei partide jucate pe teren propriu. Petrolul Ploiești a reuşit a doua victorie consecutivă, după ce a trecut de Farul Constanța cu 3-2, în etapa trecută.

Probleme de vestiar pentru Cristiano Bergodi

Robert Niță este de părere că tehnicianul giuleștenilor a greșit făcând anumite declarații despre jucători, imediat după partidă, adăugând că există și anumite probleme în vestiar.

"Există o nemulțumire în rândul jucătorilor referitoare la metodele de antrenament în momentul de față la Rapid.

Bergodi cred că pierde vestiarul după declarația de aseară, nu ai voie să spui. Braun pleacă direct de la meci după 10 minute de la finalul jocului în parcare. Nu înțeleg, cu toate că aici are scuze Bergodi, că vine cu doar patru zile înainte de startul campionatului. Nu sunt transferurile lui.

Cu ce joacă mai bine Onea decât Junior Morais la Voluntari pe care îl scoți după 45 de minute. Suntem în criză, să nu ne mai ascundem de cuvinte și de realitate", a declarat Robert Niță, potrivit Fanatik.