Final HORROR pentru Astra! Portarul l-a DISTRUS pe Multescu! Otelul bate dupa 3 luni in campionat! ACUM LIVE TEXT Otelul 2-1 Astra

Otelul Galati Astra Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Octombrie 2012, 21:00
Data actualizarii: Sambata 20 Octombrie 2012, 21:06

Astra a trait un final de COSMAR la Galati! Portarul Kello a comis-o grav in prelungiri si i-a oferit victoria Otelului!

LIVE TEXT

min 90+5: Nu se mai intampla nimic pana la final! Otelul obtine prima victorie in Liga I dupa 3 luni!

min 90+5: La fel ca in prima repriza, si cea de-a doua parte a jocului e prelungita cu 5 minute!

min 90+3: GOL ASTRA! Faza INCREDIBILA in careul Astrei! Kello scapa in fata o minge usoara centrata de pe stanga de Paraschiv, Inkango recupereaza si inscrie simplu! Greseala URIASA a portarului slovac!

min 87: Gaman se ciocneste tare de Silviu Lung! Portarul are nevoie de interventia medicilor! Nu mai poate continua si e inlocuit cu Kello!

min 84: Lung ezita la o centrare a lui Cutu, Didi trimite insa cu capul pe langa!

min 81: Branet se intinde si retine sutul lui Budescu la colcul scurt!

min 74: Pena trimite cu capul peste poarta dupa centrarea din corner a lui Inkango.

min 73: Pena reia de la 7 metri, mingea sare la Didy dintr-un adversar, dar si brazilianul este oprit!

min 56 GOL Otelul! Pena transforma fara probleme penalty-ul obtinut de Giurgiu!

min 55: Gaman il agata in careu pe Gabi Giurgiu, Istvan Kovacs da penalty Capitanul Astrei primeste cartonas galben!

min 50: GOL ASTRA! Fatai ii ia fata unui adversari trage din careu, la coltul lung, cu latul! Branet n-are nicio sansa!

min 45+5: Repriza se incheie dupa 5 minute de prelungire!

min 40: Suporterii Galatiului stirga 'Demisia' in tribune.

min 37: Grahovac iese sa-l blocheze pe Fatai si se loveste rau. Bosniacul nu mai poate continua si e inlocuit cu Branet.

min 34: Sut in transversala al lui Fatai din interiorul careului! Cea mai mare ocazie a meciului!

min 28: Lung salveaza inca o data in fata lui Inkango, plasat excelent in careu!

min 19: Lung scoate excelent, de sub bara, un sut din apropiere!

min 15: Fatai e singur in fata lui Grahovac, bosniacul salveaza, mingea sare la Budescu, a carui reluare evita poarta goala!

min 12: Tembo intra in careu, are varianta de a suta, dar asteapta pentru o pasa si greseste in cele din urma.

min 9: Centrarea lui Inkango din corner e reluata spre poarta de Paraschiv, nemarcat in careu. Mingea sare din pamant si trece peste!

min 6: Pena trage de la 23 de metri, mingea trece alaturi!

min 1: A inceput meciul!

Echipe de start:

Otelul: Grahovac - Carja, Sarghi, Sipovic, Cucu - Giurgiu, Neagu - Inkango, Paraschiv, Stromajer - Pena
Rezerve: Branet, Rapa, Perendija, Filip, Didi, Iorga, Viglianti
Antrenor: Viorel Tanase

Astra: S. Lung - Enache, Yahaya, Gaman, Morais - Seto, Muresan - Budescu, Tembo, Distefano - Fatai
Rezerve: Kello, Ben Youssef, Boukari, Nogo, Kende, Vadrariu, De Amorim
Antrenor: Gigi Multescu

Otelul n-a mai batut de 3 luni in campionat si tremura cu gandul la retrogradare! Noii sefi ai clubului vor sa duca echipa din nou in Liga si nu accepta medicritatea! Viorel Tanase n-a castigat niciun meci de cand i-a luat locul lui Dorinel, iar baietii lui au intrat in DEPRESIE! Trebuie s-o bata neaparat pe Astra ca sa salveze finalul turului!

Multescu n-are de gand sa le implineasca visul campionilor din 2011. O victorie il apropie la numai un punct de locul 2, Pandurii, care maine joaca derby-ul etapei, cu Steaua (21:30, LIVE TEXT pe www.sport.ro si m.sport.ro).