Chiajna a rezistat 40 de minute cu un om mai putin! Otelul TREMURA la retrogradare! Chiajna 0-0 Otelul

Concordia Chiajna Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Luni 08 Octombrie 2012, 23:25
Data actualizarii: Luni 08 Octombrie 2012, 23:27

Otelul asteapta investitii de milioane la iarna de la noii patroni. Pana atunci, are probleme mari sa scape din zona periculoasa a clasamentului in Liga I! N-a reusit sa treaca de Concordia Chiajna, chiar daca in repriza secunda a avut ocaziile mai mari si a beneficiat de un om in plus pe teren!

LIVE TEXT:

min 94: Final de meci! Concordia scoate un punct in 10 oameni si ramane in zona fara emotii a clasamentului! Otelul are probleme mari la retrogradare!

min 90: Cretu ia si el galben!

min 88: Sipovic il ataca tare pe Wellington si este avertizat!

min 87: Ibric intra la Concordia, iese Popovic.

min 86: Wellington ia galben dupa un duel cu Sipovic.

min 80: Gabi Paraschiv intra in locul lui Viglianti.

min 78: Purece vede si el cartonasul galben.

min 77: Nita trimite peste poarta mingea deviata de Pena din careul mic in urma unui corner de pe dreapta!

min 76: Cea mai mare ocazie a meciului! Inkango ii trimite perfect lui Punosevac, sarbul incearca sa devieze din alergare, Belu intervine excelent!

min 73: Si Ilie Stan muta: Wellington il inlocuieste pe Simion.

min 70: Stromajer ii ia locul lui Laurentiu Iorga la Otelul.

min 68: Popovici este faultat de Sergiu Costin in banda dreapta. Capitanul Otelului vede galben.

min 62: Punosevac e blocat de Ilie la un atac periculos al Otelului!

min 59: Serediuc ii lasa locul in teren lui Belu.

min 57: Punosevac intra la Otelul, iese Neagu.

min 53: Bambara ia rosu direct dupa o intrare cu talpa la Carja! Chiajna trebuie sa joace aproape 40 de minute in inferioritate numerica!

min 45: Pauza la Chiajna! 0-0 dupa 45 de minute!

min 44: Popovici cade in careului, Purece trage din prima, dar Costin respinge! Mingea sare la Leca, a carui reluare trece pe langa

min 34: Filip vede cartonasul galben.

min 27: Belica este aproape sa-si introduca mingea in proprie poarta, insa Nita intervine la timp si retine!

min 26: Bambara il blocheaza in careu pe Inkango, care a urmarit excelent o minge respinsa gresit de apararea Concordiei! Corner pentru Otelul!

min 20: Pena trage de la marginea careului, mult peste!

min 16: Devierea lui Pena dupa pasa lunga a lui Sergiu Costin trece pe langa poarta.

min 13: Sipovic blocheaza sutul extrem de periculos al lui Simion! Bosniacul a intervenit excelent, intr-o situatie clara de gol!

min 11: Iorga centreaza periculos in fata portii la o lovitura libera de pe partea stanga, Nita retine!

min 6: Neagu intra in careu, cade in duel cu Belica si cere penalty, dar ia doar galben pentru simulare.

Concordia: Nita - Cretu, Belica, Leca, Fl. Ilie - Bambara, Pana, Purece, Popovici - Serediuc, Simion
Rezerve: Cobrea, Belu, Damian, D. Stan, Welington, Ibric, A. Stan
Antrenor: Ilie Stan

Otelul: Grahovac - Carja, Sg. Costin, Sipovic, Cucu - Iorga, Neagu, Filip, Viglianti - Pena, Inkango
Rezerve: Branet, Rapa, Perendja, Giurgiu, Paraschiv, Punosevac, Stromajer
Antrenor: Viorel Tanase

Arbitru: Dan Dreve. Asistenti: Cristian Nica, Bogdan Harlab.