Otelul 0-0 Brasov! Noii MILIARDARI din Liga 1 se scufunda! Inkanko a facut SHOW!

Otelul Galati FC Brasov Liga I Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Septembrie 2012, 17:30
Data actualizarii: Duminica 30 Septembrie 2012, 18:56

OTELUL: Grahovac - Carja, Costin, Perendija, Sorin Cucu - Neagu, Giurgiu - Iorga, Viglianti, Bajenaru - Inkango

Rezerve: Braneţ, Sarghi, Sipovic, Ioan Filip, Laurentiu Bus, Punosevac, Pena

FC BRASOV: Taborda - David, Machado, Cr. Munteanu, Cristi Ionescu - Viveiros, Alex Mateiu, Madeira - Popa - Buga, Batin

Rezerve: Daniel Mutu, Florin Lazar, Tames, Dorinel Popa, Bogdan Straut, Damian, Olariu

____________________________________________________________________________________________

Min 88: Schimbare la Brasov: Iese Madeira, intra Lazar

Min 87: Cartonas galben incasat de Dorinel Popa

Min 78: Schimbare si pentru moldoveni: Iese Viglanti, intra Punosevac

Min 75: Inca o sansa buna irosita de Inkanko; sutul acestuia il loveste pe Madeira si se opreste in bratele portarului oaspete

Min 72: Schimbare la Brasov: Iese Nuno Viveiros, intra Dorinel Popa

Min 66: Pena reia spectaculos cu calcaiul, dar mingea este deviata in corner de Machado.

Min 61: Iese Iorga, intra Bus

Min 50: Pena are o sansa imensa la doar 5 minute de la intrarea pe teren. Fotbalistul Otelului a trimis perfect cu capul, dar portarul a respins in ultimul moment

Min 46: Iese Bajenaru, intra Pena

PAUZA

Min 38: Batin are a doua ocazie importanta a Brasovului. Fotbalistul de 25 de ani a patrus bine in careu, dar si-a inchis unghiul si nu a reusit sa trimita in poarta

Min 35: Iese Mateiu, intra Tames

Min 33: Inkanko este MVP-ul primei reprize. Francezul scapa din nou singur in flancul drept si centreaza in mijlocul careului. Mateiu este pe faza si reuseste sa respinga

Min 19: Ocazie URIASA pentru Otelul! Inkanko scapa singur pe partea dreapta si il lobeaza pe Taborda din marginea careului. Mingea trece insa pe langa

Min 8: Inkango este lansat perfect si scapa singur cu Taborda, insa tusierul ridica fanionul

Min 2: Batin are prima ocazie importanta a meciului! Fostul jucator al CFR-ului a patruns in forta pe axul central, dar sutul sau a fost retinut de Grahovac