Nici nu l-a numit în funcție, că deja a renunțat la el! Adrian Mititelu nu s-a înțeles cu Marius Croitoru
![Nici nu l-a numit în funcție, că deja a renunțat la el! Adrian Mititelu nu s-a înțeles cu Marius Croitoru Adrian Mititelu FCU Craiova Marius Croitoru](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/10/09/image_galleries/794759/nici-nu-l-a-numit-in-functie-ca-deja-a-renuntat-la-el-adrian-mititelu-nu-s-a-inteles-cu-marius-croitoru_1_size6.jpeg)
Oltenii au luat vineri seară decizia de a se despărți de staff-ul tehnic, după egalul cu FC Hermannstadt (1-1), iar Marius Croitoru era considerat principalul favorit pentru preluarea funcției.
Adrian Mititelu ar fi bătut palma cu Marius Croitoru, care a mai antrenat trupa din Bănie în perioada iunie 2022 - octombrie 2022, moment în care a bifat 14 apariții la cârma lui FCU Craiova și a înregistrat o medie de 1.29 puncte pe meci, conform statisticilor oferite de site-ul de specialitate Transfermarkt.
Liber de contract, Marius Croitoru fusese ultima dată pe banca tehnică a celor de la FC Botoșani, unde a venit Dan Alexa.
A picat înțelegerea cu Marius Croitoru
Publicația ediție.ro a anunțat că înțelegerea dintre Marius Croitoru și Adrian Mititelu a picat din cauza problemelor administrative legate de funcția pe care ar fi urmat să o aibă în acte.
Singura variantă prin care Marius Croitoru ar fi putut să fie trecut în acte la olteni era ca delegat al echipei, lucru cu care patronul echipei nu a fost de acord.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News