Neymar si tatal lui vs. gasca lui Cantona: rafuiala in tribune dupa PSG - United, stewarzii au intervenit

Autor: Sport.ro
Sambata 09 Martie 2019, 14:03

Tatal lui Neymar a fost implicat intr-un scandal cu prietenii lui Eric Cantona, imediat dupa finalul meciului dintre PSG si Manchester United.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Eric Cantona, fostul mare jucator al lui Manchester United, a urmarit partida alaturi de cativa prieteni, foarte aproape de zona in care se aflau Neymar si tatal sau.

Momentul penalty-ului controversat, acordat pentru United in prelungirile meciului, l-a adus pe Neymar in pragul disperarii. La polul opus, Cantona s-a bucurat ca un nebun, impreuna cu prietenii lui.

Tatal lui Neymar a considerat ca bucuria exagerata este o lipsa de respect fata de fiul sau, asa ca s-a luat la harta cu Eric Cantona si i-a cerut sa fie mai ponderat.

In acel moment, prietenii lui Cantona au sarit cu gura si i-au recomandat lui Neymar senior sa isi vada de treaba.

Dupa cateva schimburi de replici, tatal lui Neymar l-a impins pe unul dintre prietenii lui Cantona.

Spiritele s-au potolit doar dupa interventia stewarzilor, scrie The Sun.

Neymar a vazut meciul din tribune din cauza unei accidentari.

Manchester United s-a calificat dramatic in sferturile de finala UEFA Champions League, dupa ce a invins-o la retur pe PSG cu 3-1, cu un gol marcat din penalty in minutul 90+4.