Eric Cantona Neymar Superliga Neymar si tatal lui vs. gasca lui Cantona: rafuiala in tribune dupa PSG - United, stewarzii au intervenit
Data publicarii: Sambata 09 Martie 2019, 14:03
Data actualizarii: Sambata 09 Martie 2019, 14:21

Tatal lui Neymar a fost implicat intr-un scandal cu prietenii lui Eric Cantona, imediat dupa finalul meciului dintre PSG si Manchester United.

Eric Cantona, fostul mare jucator al lui Manchester United, a urmarit partida alaturi de cativa prieteni, foarte aproape de zona in care se aflau Neymar si tatal sau.

Momentul penalty-ului controversat, acordat pentru United in prelungirile meciului, l-a adus pe Neymar in pragul disperarii. La polul opus, Cantona s-a bucurat ca un nebun, impreuna cu prietenii lui.

• Neymar si tatal lui vs. gasca lui Cantona: rafuiala in tribune dupa PSG - United, stewarzii au intervenit

Tatal lui Neymar a considerat ca bucuria exagerata este o lipsa de respect fata de fiul sau, asa ca s-a luat la harta cu Eric Cantona si i-a cerut sa fie mai ponderat.

In acel moment, prietenii lui Cantona au sarit cu gura si i-au recomandat lui Neymar senior sa isi vada de treaba.

Dupa cateva schimburi de replici, tatal lui Neymar l-a impins pe unul dintre prietenii lui Cantona.

Spiritele s-au potolit doar dupa interventia stewarzilor, scrie The Sun.

Neymar a vazut meciul din tribune din cauza unei accidentari.

Manchester United s-a calificat dramatic in sferturile de finala UEFA Champions League, dupa ce a invins-o la retur pe PSG cu 3-1, cu un gol marcat din penalty in minutul 90+4.