Farul Constanta Alexandru Stoica Celestino Corneliu Fulga CS Balotesti Liga 2 Fenomenul Moti! Un atacant din Liga a 2-a a intrat in locul portarului si a aparat un 11 metri! Cat s-a terminat Balotesti - Farul
Data publicarii: Sambata 09 Martie 2019, 13:27
Data actualizarii: Sambata 09 Martie 2019, 13:35

Atacantul Alex Stoica (19 ani) de la CS Balotesti a aparat un penalty in meciul cu Farul. Oaspetii s-au impus, insa, cu 1-0.

Farul Constanta a castigat cu 1-0 deplasarea de la Balotesti si a obtinut trei puncte importante in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Echipa de la malul marii are 23 e puncte dupa 24 de meciuri jucate si se afla pe locul 17 al ligii secunde.

Celestino a marcat pentru Farul in minutul 57, din penalty. Tot el a ratat o lovitura de la 11 metri in prelungiri, cand l-a avut in fata pe atacantul Alex Stoica!

• Fenomenul Moti! Un atacant din Liga a 2-a a intrat in locul portarului si a aparat un 11 metri! Cat s-a terminat Balotesti - Farul

Portarul Balotestiului, Corneliu Fulga, a fost eliminat in prleungiri pentru proteste, dupa ce i-a reprosat arbitrului decizia de a acorda un al doilea penalty pentru Farul, iar locul sau a fost luat de Alexandru Stoica.

Sursa FOTO: Capturi Telekom