Nana Falemi o ironizează pe FCSB: „La 2-0 am fost precum unul care merge cu Ferrari-ul în Ferentari”

FCSB Nana Falemi Superliga Superliga Nana Falemi
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 18:36
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 18:42

FCSB a pierdut cu Farul Constanța, scor 2-3.

„Roș-albaștrii” au condus cu 2-0, însă au slăbit motoarele, iar Farul Constanța a profitat și a întors soarta partidei. Echipa de la malul mării a marcat de trei ori și a câștigat, astfel, titlul, clasându-se la patru puncte de FCSB cu o etapă înainte de finalul stagiunii.

Nana Falemi, fost jucător la FCSB, a vorbit despre partida de duminică seară și a ironizat-o pe fosta sa echipă, făcând referire la un cartier rău-famat din București.

„În seara asta (n.r. duminică seară) la 2-0 am fost precum unul care merge cu Ferrari-ul în Ferentari, lasă cheile în contact și pleacă. Și mai speră că dimineața să o găsească acolo. Păcat, am fost acolo”, a spus Nana Falemi într-un Reels pe Instagram.

Farul Constanța - FCSB 3-2

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!