Victor Becali e sincer: „A recunoscut și Gigi Becali!” Ce a spus despre Farul - FCSB

farul - fcsb Gigi Becali Superliga Victor Becali Superliga Victor Becali știe care este strategia lui Becali: "Ori te dă de pământ, ori te ridică în slăvi"
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 18:09
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 18:08

Farul Constanța și FCSB s-au confruntat în penultima etapă a play-off-ului din Superligă.

Echipa de la malul mării a reușit să se impună cu 3-2 și, totodată, să câștige matematic, cu o rundă înainte de încheierea actualei stagiuni, Superliga României!

Impresarul FIFA, Victor Becali, a vorbit despre partida de la Ovidiu și a remarcat faptul că formația dirijată de Gică Hagi a fost mai bună decât trupa lui Elias Charalambous.

De asemenea, Victor Becali a mai evidențiat și sumele enorm de mari, așa cum spune el, pe care Gigi Becali le-a investit la clubul pe care-l patronează, FCSB.

„S-a cunoscut că Farul a fost mai bună. Știți că eu țin cu Dinamo, dar la acest meci, prin prisma gradului de rudenie, aș fi ținut cu FCSB, chiar dacă Hagi îmi e prieten. Dar ați văzut, a recunoscut și Gigi Becali, că Farul a fost echipa mai bună. O echipă cu 68% posesie și trei copii de 17 ani, deci Hagi lucrează și muncește.

La cât a investit Gigi Becali, să investești milioane în jucători. Să plătești pentru Compagno un milion și jumătate... Enorm de mulți bani!”, a spus Victor Becali, potrivit sptfm.ro.

Farul Constanța - FCSB 3-2

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!