Multescu ii pune la zid: "Torje, Danciulescu, Zicu si Galliquio nu au aratat nimic, m-au dezamagit"

Data publicarii: Duminica 09 Martie 2008, 22:04
Data actualizarii: Duminica 09 Martie 2008, 22:04
"TREBUIE SA SPALAM CREIERELE JUCATORILOR DUPA ACEST ESEC"

Dupa egalul alb din Groapa cu Farul Multescu a pus la zid jumatate din lotul lui Dinamo!

"Lobont nici nu a atins mingea in prima repriza. Nu mi-a placut Torje, pentru ca a fost indisciplinat tactic. A incepit bine, el trebuia sa rupa jocul pe partea lui, a facut asta doar 5-10 minute , apoi nu a mai facut ce trebuia. Voi schimba unii jucatori. Galliquio este unul dintre ei. Virfurile noastrae au fost lispite de inspiratie. Danciulescu nu m-a impresionat. Zicu nu mi-a arat ca mai putea. Trebuie lucrat la moralul jucatorilor, sa-i spalam la creier dupa acest esec. Dar ei, in urma unei auto-analize corecte si sincere sper sa intelegea ce au gresit. Eu ca antrenor pot doar sa-mi duc echipa in fata portii, de acolo intervine clarviziunea atacantilor. Echipa o sa arate mai bine meciul urmator”, a declarat Multescu.