MM Stoica îi ia apărare lui Gică Hagi, după ce „Regele” a făcut un copil de mingi să plângă

MM Stoica Farul Constanta Gica Hagi Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Duminica 13 Februarie 2022, 18:31
Data actualizarii: Duminica 13 Februarie 2022, 18:36

Managerul general de la FCSB, Mihai Stoica, îl apără pe Gică Hagi după ce managerul Farului a certat un copil de mingi în timpul unui meci.

În minutul 85 al meciului dintre Farul și Voluntari, la scorul de 2-0 pentru gazde, Gică Hagi a fost deranjat de faptul că un copil de mingi nu i-a oferit rapid mingea unui jucător de la FC Voluntari pentru a repune de la margine, motiv pentru care l-a certat pe puști.

MM Stoica îi ia apărare lui Gică Hagi și spune că managerul Farului a reacționat în acest mod din cauza presiunii foarte mari care este pe el la Constanța.

„Să le spunem celor care nu-l cunosc pe Hagi cine e Hagi, în particular. Nu vreau să spun timid, e cel mai de bun simţ care poate exista. Nu ştiu ce cuvinte să folosesc.

Dar în timpul meciurilor... Gândeşte-te ce presiune e, totul e ridicat de la zero, din banii lui, în deşertul ăla acolo.

Era 2-0 şi Hagi nu ştia cât e scorul (n.r. - la interviul de după meci, Gică Hagi a susţinut că faza s-a petrecut la 1-0). A fost un meci special, venea după o serie destul de neagră, pierduse acasă cu Chindia. Acum, la 1-0 la pauză a sfăcut trei schimbări, a schimbat sistemul. A fost presiune pe el!”, a spus Mihai Stoica, potrivit Telekom Sport.

Cum s-a revanșat Hagi față de copilul de mingi

La scurt timp după ieșirea nervoasă, Gică Hagi a fost și a vorbit cu puștiul și drept consolare, l-a dus pe acesta la finalul meciului în vestiarul lui Faru, unde a primit un tricou de la Adrian Petre.

„Antrenorul trebuia să-i spună că atunci când echipa ta conduce nu poți să joci rapid, când conducem cu 1-0. După i-am explicat, a fost fericit, a venit cu noi în vestiar.

A fost șansa lui să vină în vestiar cu noi, i-a dat și Adi Petre un tricou, a zis că vrea tricoul lui. Cu toate că s-a speriat de mine că sunt balaur și am momentele mele, dar după aceea l-am făcut fericit și o să-și aducă aminte toată viața”, a spus Gică Hagi, după meciul cu FC Voluntari - mai multe detalii AICI.