Misterul biletelului pe care Radoi i l-a dat in graba lui Varela in minutul 65! Antrenorul Stelei a dezvaluit ce i-a scris capitanului

Mirel Radoi Steaua Varela Superliga
Data publicarii: Joi 13 August 2015, 09:39
Data actualizarii: Joi 13 August 2015, 10:30

Astra 2-0 Steaua | Varela a primit un biletel in minutul 65, la scurt timp dupa ce Astra a marcat golul de 2-0.

O scena mai putin obisnuita s-a petrecut aseara, in minutul 65, imediat dupa golul de 2-0 marcat de Budescu in poarta Stelei.

In momentul in care a fost introdus pe teren, Iancu i-a inmanat lui Varela un biletel de la Radoi. Capitanul Stelei a continuat sa alerge si a citit indicatiile antrenorului la prima intrerupere de joc.

La conferinta de presa de dupa meci, Radoi a explicat ca acela a fost momentul in care a decis sa schimbe sistemul de joc.

"I-am scris sistemul pe care il schimbasem din 4-2-3-1 in 3-4-1-2. I-am dat biletelul ca sa-i transmit asta", a spus Radoi.

Steaua a fost mai agresiva in ultimele 25 de minute, dar nu a gasit drumul spre gol. Gabi Iancu a ratat cea mai mare ocazie in minutul 82, cand a sutat violent din 10 metri in bara transversala.