PRABUSIRE FINALA! Simona abandoneaza in setul 3 la 6-7 7-6 0-3. Simona, dupa meci: "Fanii m-au tinut sa joc pana in acel moment" Ce i-a spus arbitrul de scaun

Data actualizarii: Luni 17 August 2015, 09:26

Urmarim AICI, in LIVE BLOG, tot ce se intampla la Turneul de la Toronto.

09:25 17 Aug

Simona Halep a vorbit dupa partida cu Bencic despre retragerea din timpul finalei, dar si despre suporterii romani prezenti la Toronto: "Eu ma gandeam ca am nevoie de un miracol sa termin meciul.. La 0-3 nu avea sens sa mai continuu.

Nu stiu de ce am continuat sa joc. Poate pentru fani, tipau incontinuu, ma incurajau sa joc. Fanii strigau multe cuvinte in romana. Chiar si arbitrul de scaun mi-a spus in romana" a dezvaluit Halep dupa meci.

22:47 16 Aug

IMAGINILE DURERII PENTRU HALEP IN FINALA DE LA TORONTO

22:40 16 Aug

Game Bencic. Este 3-0 in acest moment cu 2 break-uri si elvetianca are sanse mari sa castige meciul.

22:38 16 Aug

Game Bencic. 2-0 pentru Belinda care o domina clar pe Simona in acest moment!

22:35 16 Aug

Game Bencic. Elvetianca reuseste un break in debutul setului decisiv si parte foarte decisa sa nu mai faca greselile din setul al doilea.

22:27 16 Aug

SET HALEP!!! Simona se impune cu 7-6 (6-4 in Tiebreak) in setul doi desi are probleme medicale evidente!!!

22:24 16 Aug

5-2 pentru Simona care joaca foarte bine acest Tiebreak!

22:21 16 Aug

2-1 pentru Simona in Tiebreak! Meci extrem de dificil pentru Halep care se resimte dupa fiecare punct!

22:19 16 Aug

Game Bencic. Elvetianca face break exact cand avea nevoie, pe serviciul Simonei. Mergem in Tiebreak!

22:13 16 Aug

Game Halep! ABSOLUT FABULOS!!! Simona reuseste sa castige 3 game-uri la rand iar Bencic da cu racheta de pamant!

22:10 16 Aug

Game Halep. Incredibil dar Simona reuseste sa ramana pe teren in ciuda problemelor si nu doar atat ci sa si castige! 5-5 in setul 2!

22:05 16 Aug

Game Halep. FABULOS! Simona castiga break-ul la ZERO!!!

22:03 16 Aug

Game Bencic. Simona isi pierde serviciul iar elvetianca serveste pentru meci, avand 5-3 in acest moment!

21:58 16 Aug

Game Halep. Simona face un break fantastic, jucand la totul sau nimic in acest moment. E greu de crezut ca va reusi sa continue meciul in acest fel.

21:52 16 Aug

Game Bencic. Simona are o cadere evidenta in joc dupa problemele fizice acuzate, elvetianca este peste Halep in joc.

21:48 16 Aug

+   Problemele serioase pentru Simona care are probleme si cu tensiunea din cate se pare. Aceasta este examinata de doctorii competitiei.

21:45 16 Aug

Game Bencic. Elvetianca face 3-2 dupa ce isi castiga foarte usor serviciul. Simona incepe sa forteze pe fiecare serva, probabil si din cauza problemelor fizice!

21:43 16 Aug

Game Halep. Simona egaleaza la 2 dupa un nou game dificil.

21:37 16 Aug

+   Problemele medicale ale Simonei ii dau iar batai de cap, fiind nevoita sa ceara interventia doctorului.

21:36 16 Aug

Game Halep. 2-1 pentru elvetianca dupa ce Simona a reusit sa castige pe serviciul acesteia. Halep are insa nevoie sa isi castige serviciul pentru a ramane in joc.

21:31 16 Aug

Game Bencic. Incredibil, Simona are 40-15 insa isi pierde serviciul :( Halep trebuie sa se trezeasca daca vrea sa nu piarda aceasta finala.

21:27 16 Aug

Game Bencic. Belinda isi castiga serviciul usor, Simona pare putin in deriva dupa pierderea primului set.

21:20 16 Aug

SET BENCIC!!! Elvetianca revine incredibil in tiebreak si castiga cu 7-5!

21:15 16 Aug

4-2 pentru Simona pana in acest moment in Tie Break. Halep mai are un serviciu si prima sansa la set!

21:11 16 Aug

Game Bencic si mergem in Tie-Break!

21:04 16 Aug

+   Probleme medicale pentru Simona la genunchiul stang, care cere interventia doctorului!

21:03 16 Aug

Game Halep. Simona isi castiga serviciul fara probleme si trebuie sa forteze putin pentru a castiga setul!

21:01 16 Aug

Game Bencic. Meciul este iar egal, 5-5 dupa ce elvetianca a reusit sa isi castige serviciul. Simona nu isi mai permite nicio greseala in acest set.

20:54 16 Aug

Game Halep. 5-4 pentru Simona dupa un game extrem de chinuit in care jucatoarea noastra a fost egalata de la 40-0 si a salvat doua puncte de break. Sansa de set pentru Halepeno :)

20:47 16 Aug

Game Halep. 4-4 dupa ce Simona reuseste sa faca break pe serviciul elvetiencei. Jucatoarea noastra si-a pierdut insa toate challenge-urile si va juca restul setului fara posibilitatea de a contesta deciziile arbitrilor.

20:40 16 Aug

Game Halep. Simona reuseste sa isi castige si ea serviciul cu putin noroc, dupa ce elvetianca a trimis in fileu iar mingea a revenit in propriul teren.

20:38 16 Aug

Game Bencic. 4-2 pentru elvetianca dupa ce aceasta a reusit sa isi castige serviciul pentru prima data in acest meci!

20:33 16 Aug

Game Bencic. Incredibil, 3-2 pentru Bencic dupa inca un break. Nicio jucatoare nu este capabila sa isi pastreze serviciul in acest inceput de meci! Simona a salvat 3 mingi de break dar a cedat in cele din urma.

20:28 16 Aug

Game Halep. Este 2-2, cum altfel daca nu dupa inca un BREAK :)) Jocul Simonei incepe sa fie insa din ce in ce mai bun. Speram sa isi pastreze serviciul!

20:23 16 Aug

Game Bencic. 2-1 pentru elvetianca! Incredibil, al treilea break in primele 3 game-uri!

20:19 16 Aug

Game Halep. Simona egaleaza dupa ce revine pe serviciul elvetiencei!

20:14 16 Aug

Game Bencic. Simona incepe slab si isi pierde propriul serviciu insa nu este o problema, Halep demonstrand saptamana aceasta ca poate reveni oricand.

20:11 16 Aug

START! A inceput finala dintre Halep si Bencic!

16:53 16 Aug
Belinda Bencic, viitoare adversara a Simonei in fruntea WTA

Portret. Belinda Bencic, jucatoare elvetianca in varsta de doar 18 de ani, este una dintre marile sperante ale tenisului feminin si una dintre jucatoarele despre care marile voci din lumea sportului alb spun ca va ajunge sa se lupte pentru suprematia clasamentului WTA.

Bencic este o jucatoare care a explodat in ultimul an, acesta ajungand, la o varsta extrem de frageda, pana pe locul 20 WTA. Elvetianca este si cea mai tanara jucatoare care a reusit sa o invinga pe Serena Williams in ultimii 11 ani, de la Maria Sharapova incoace (Sharapova a batut-o pe Serena in 2004, la varsta de doar 17 ani).

Belinda Bencic nu a castigat niciun titlu pana in 2015, iar pana in octombrie anul trecut nu mai jucase nicio finala de turneu WTA (pierduta la Tianjin, in China, in fata lui Alison Riske).

Singurul titlu pe care Belinda Bencic il are in palmares este cel de la Eastbourne, castigat pe iarba, in urma cu o luna de zile, in fata Agniezkai Radwanska.

Simona Halep si Belinda Bencic s-au mai intalnit o singura data, romanca obtinand o victorie facila in 2014, la Wimbledon, scor 6-4, 6-1.

16:47 16 Aug

Simona este peste tot acasa :)

E ca ?i cum a? fi acas?! :)

Posted by Simona Halep on Saturday, August 15, 2015
22:01 15 Aug
A patra finala din 2015. Bifeaza Simona 4/4?

Simona Halep va juca la Toronto cea de-a patra finala a anului si are sansa celui de-al patrulea trofeu. Simona a castigat in 2015 finalele disputate la Shenzen, Dubai si Indian Wells, iar acum s-ar putea duela cu Serena Williams.

Serena Williams se bate insa cu Belinda Bencic pentru accederea in ultimul act al turneului.

21:54 15 Aug

"Vreau sa va multumesc pentru sprijin, le multumesc tuturor celor care au asistat la meci si m-au incurajat.  Sara a jucat foarte bine, a fost un meci dificil, a pus multe mingi inapoi in teren. Uneori nu am inchis atat de bine pe cat as fi vrut, nu stiu ce se intampla daca ajungeam in decisiv.

Sunt foarte bucuroasa ca voi juca finala. Sunt ultima jucatoare care a invins-o pe Serena pe hard si e o mare provocare sa pot juca din nou impotriva ei. Pentru mine, faptul ca am ajuns in finala e o mare victorie. Ma voi bucura de ultimul meci de aici", a spus Simona Halep la sfarsitul meciului cu Sara Errani.

21:47 15 Aug

MECI HALEP!!! Simona castiga pe propriul serviciu si dubleaza scorul din primul set. 6-4 6-4 si urmeaza finala acolo unde va da peste Serena sau Bencic.

21:37 15 Aug

Game Halep. 5-4 pentru Simona dupa ce reuseste sa faca break intr-un moment extrem de important al meciului.

21:36 15 Aug

Game Errani. 4-4 dupa ce italianca reuseste sa faca break.

21:28 15 Aug

Game Errani. 4-3 pentru Simona dupa ce italianca isi castiga serviciul.

21:24 15 Aug

Game Halep. 4-2 pentru Simona care reuseste sa salveze o minge de break si sa castige in urma unor schimburi foarte lungi.

21:19 15 Aug

Game Errani. 3-2 pentru Sara insa Simona are in continuare un game in fata italiencei.

21:15 15 Aug

Game Halep. 3-1 pentru Simona dupa ce Errani a avut nevoie de cateva minute pentru ingrijiri medicale la piciorul stang.

21:07 15 Aug

Game Halep. 2-1 pentru Simona si cele doua jucatoare se intrec iar in breakuri!

21:05 15 Aug

Game Errani. 1-1 dupa ce italianca reuseste break-ul. Simona e nervoasa dupa ultimele schimburi!

21:01 15 Aug

Game Halep. 1-0 pentru Simona dupa ce jucatoarea noastra reuseste un break in debutul setului doi.

20:53 15 Aug

SET HALEP! Simona se impune cu 6-4 dupa un ultim game in care a avut nevoie de cateva lovituri castigatoare pentru a se impune. Errani incepe sa greseasca din ce in ce mai putin.

20:49 15 Aug

Game Errani. 5-4 pentru Simona si serviciul. Italianca a inceput sa joace mai bine dupa caderea de la mijlocul setului insa are de recuperat un break in acest set.

20:46 15 Aug

Game Halep. 5-3 si sansa de set pentru Simona care isi pastreaza serviciul dupa un game echilibrat.

20:42 15 Aug

Game Errani. 4-3 pentru Simona dupa ce italianca reuseste sa reduca din diferenta. E primul serviciu pe care si-l pastreaza dupa primul game al meciului.

20:39 15 Aug

Game Halep. 4-2 pentru Simona care isi pastreaza serviciul si reuseste sa se distanteze pentru prima data de Errani.

20:35 15 Aug

Game Halep. 3-2 pentru Simona care reuseste sa faca inca un break si sa revina de la 3-0 pentru italianca.

20:31 15 Aug

Game Halep. 2-2 in acest moment dupa ce ambele jucatoare au reusit cate un break si un serviciu castigat.

20:26 15 Aug

Game Halep. 2-1 pentru Errani dupa ce Simona face break in urma unui punct magistral castigat de romanca, urmat de o greseala la serviciu pentru italianca.

20:20 15 Aug

Game Errani. 2-0 pentru italianca dupa ce a reusit sa castige pe serviciul Simonei.

20:15 15 Aug

Game Errani. 1-0 pentru italianca dupa ce Simona a avut o minge de break.

20:09 15 Aug

START! Simona Halep - Sara Errani

18:14 15 Aug

Simona Halep are cota 1,25 pentru a castiga meciul cu Sara Errani din acesta seara, in timp ce adversara ei are o cota de 4,00.

In schimb, Serena are cota 1,10, iar Bencic are cota 7,00 pentru o victorie.

07:15 15 Aug
Halep - Errani, in semifinale

Simona Halep o va intalni pe italianca Sara Errani in semifinalele turneului de la Toronto. Errani a trecut de Tsurenko intr-un meci disputat azi-noapte.

21:49 14 Aug

6-1 pentru Simona!!! GAME, SET & MATCH!!! 0-6 6-3 6-1 pentru Simona Halep!!!

21:48 14 Aug

5-1 pentru Simona. Radwanska reuseste sa reduca din diferenta insa sansele de a ramane in meci sunt infime. Simona mai are 2 servicii la dispozitie pentru a incheia meciul.

21:45 14 Aug

5-0 pentru Simona. Absolut fabulos ce se intampla cu Simona in acest meci. Romanca joaca aproape de perfectiune!!!

21:41 14 Aug

4-0 pentru Simona. Break senzational reusit de Halep care e pe val in acest moment!!!

21:37 14 Aug

3-0 pentru Simona. Halep isi pastreaza serviciul cu ceva emotii insa conduce detasat in setul decisiv!

21:32 14 Aug

2-0 pentru Simona. Break reusit de Halep care conduce cu 2-0. Mai mult de atat, Simona e la conducerea meciului.

21:28 14 Aug

1-0 pentru Simona. Halep incepe bine setul decisiv si conduce dupa propriul serviciu!

21:23 14 Aug

6-3 pentru Simona!!! Break senzational reusit de Simona si mergem in decisiv. 0-6 6-3 e scorul in acest moment!

21:16 14 Aug

5-3 pentru Simona! Halep este la doar un game de castigarea setului, dupa ce Radwanska pare ca are o cadere in urma game-ului pierdut la 3-3.

21:13 14 Aug

4-3 pentru Simona. Halep reuseste sa faca break si sa conduca cu 4-3 in setul 2, dupa cateva mingi foarte bune!

21:08 14 Aug

Break pentru Radwanska si scorul este 3-3 in setul 2 :(

21:01 14 Aug

3-2 pentru Simona. Radwanska reduce din diferenta dupa un game disputat. Simona are in continuare un game in fata si serveste.

20:55 14 Aug

3-1 pentru Simona. Halep reuseste sa revina in meci si sa isi castige serviciul dupa un game foarte echilibrat.

20:49 14 Aug

2-1 pentru Simona. Halep reuseste un break aproape ireal avand in vedere cum s-a desfasurat meciul pana acum!

20:45 14 Aug

1-1 in setul 2. Simona castiga in sfarsit primul game in acest meci!!!

20:41 14 Aug

1-0 pentru Radwanska. Simona incepe al doilea set la fel ca primul. Sa speram ca va reusi sa isi castige serviciul.

20:34 14 Aug

6-0 pentru Radwanska in primul set. Simona nu a reusit sa castige niciun game in acest prim set, dupa mai multe greseli nefortate.

20:28 14 Aug

5-0 pentru Radwanska. Incredibil, Simona face greseala dupa greseala si este la un pas sa piarda primul set la 0.

20:26 14 Aug

4-0 pentru Radwanska. Simona pierde game-ul dupa ce a condus cu 30-0. Jucatoarea poloneza are si noroc, dupa cateva mingi cazute pe tusa.

20:22 14 Aug

3-0 pentru Radwanska. Inceput de set dezastruos pentru Simona care nu face fata ritmului impus de poloneza.

20:16 14 Aug

2-0 pentru Radwanska. Simona isi pierde serviciul dupa cateva mingi jucate gresit.

20:13 14 Aug

1-0 pentru Radwanska. Poloneza isi castiga serviciul si conduce in acest prim set.

19:18 14 Aug

Forma extraordinara pe "hard"

O statistica interesanta iese la iveala la revenirea Simonei Halep pe "hard". Simona, care s-a descurcat excelent in meciurile cu Jelena Jankovic si Angelique Kerber, joaca in aceasta seara pentru cea de-a 35-a victorie a anului.

Simona, care a traversat o vara mai putin buna, cu eliminari dezamagitoare de la Roland Garros si Wimbledon, a revenit pe suprafata pe care s-a simtit cel mai bine in 2015.

Halep a obtinut 26 din cele 34 de victorii din 2015 pe "hard", avand un procentaj excelent pe aceasta suprafata.

Mai mult, tanara jucatoare a reusit sa castige titlurile la Shenzhen, Dubai si Indian Wells pe suprafete rapide, in timp ce la Miami a bifat o semifinala.

Daca in 2014, Simona spunea ca zgura este suprafata ei preferata, situatia pare sa se fi schimbat radical in acest an. Daca statistica se va prezenta si mai bine pentru ea, ramane de vazut dupa mecuil cu Radwanska, al carui start va fi consemnat dupa ora 20:00.

17:10 14 Aug

Simona Halep joaca astazi de la 20:00 cu Radwanska, in sferturi la Toronto. Daca se califica mai departe, Simona ca juca impotriva invingatoarei din meciul Tsurenko - Errani, iar in finala va da cel mai probabil peste Serena Williams.

09:03 14 Aug

Cele 2 s-au intalnit de 7 ori pana acum, Halep avand ocazia sa egaleze scorul contra polonezi - este 4-3 pentru aceasta in duelurile directe. Ultima data cele 2 s-au intalnit pe 25 octombrie 2014 in semifinalele Turneului Campioanelor, Halep castigand atunci cu 6-2, 6-2.

08:57 14 Aug

Adversara din sferturi a lui Simona Halep va fi Agnieszka Radwanska! Aceasta a invins-o azi noapte pe Alize Cornet cu 6-2, 4-6, 6-4! Meciul va avea loc in aceasta seara de la ora 20.00, ora Romaniei.

22:36 13 Aug

Reactia Simonei Halep

"Pot sa spun cateva cuvinte in romana? Va multumesc foarte mult pentru sustinere!", le-a transmis Simona Halep romanilor prezenti la meciul cu Kerber sa o sustina.

Halep a mai declarat la finalul partidei: "A fost un meci incredibil. Am incercat sa joc cat de bine am putut. Serviciul nu mi-a functionat foarte bine, dar cand am inceput sa deschid terenul mai mult am facut-o sa alerg. Sunt fericita ca voi merge mai departe."

22:35 13 Aug

6-4 in decisiv pentru Halep, care se califica in sferturi la Toronto!

22:28 13 Aug

5-4 pentru Simona Halep care serveste pentru meci si calificarea in sferturile de finala

20:03 13 Aug

Kerber si Halep sunt pe teren si se incalzesc. Meciul va incepe in scurt timp, iar cele mai importante momente sunt live text pe www.sport.ro

19:34 13 Aug

Darren Cahill a colaborat si cu Simona Halep, si cu Angelique Kerber, acesta aflandu-se acum intr-o mare dilema. Cunoscutul antrenor nu stie cu cine sa tina, pentru ca le indrageste pe amandoua.

19:33 13 Aug

AMR 30 de minute pana la meciul Simonei Halep cu Angelique Kerber si ne pregatim si noi de un duel tare. Simona n-a pierdut niciodata in fata nemtoaicei, insa aceasta din urma a facut meciuri bune in 2015.

10:54 13 Aug

Partida dintre Simona Halep si Angelique Kerber se joaca in aceasta seara, de la ora 20:00.

Halep si Kerber s-au mai intalnit de doua ori pana acum, ambele meciuri fiind castigate de romanca.

Simona Halep a invins-o pe Kerber anul trecut in finala turneului de la Doha, scor 6-2, 6-3.

09:21 13 Aug

Simona Halep va juca in optimile turneului de la Toronto cu Angelique Kerber, locul 11 WTA.

Nemtoaica a trecut in doua seturi de Monica Puig, scor 6-2, 6-3.

22:41 12 Aug

In turul urmator, Halep o va intalni pe castigatoarea partidei dintre Angelique Kerber (Germania), cap de serie numarul 13, si Monica Puig (Porto Rico). Dupa aceasta calificare in optimi, Halep si-a asigurat un cec in valoare de 25.380 dolari si 105 puncte WTA.

22:24 12 Aug

Victorie pentru Simona Halep in fata Jelenei Jankovic: 6-3, 6-4. La finalul partidei, Simona a declarat:

"Ma asteptam la un meci dur, am jucat de multe ori impotriva ei si au fost meciuri lungi. Sunt fericita ca am jucat cel mai bun tenis al meu astazi."

"Vreau sa multumesc si publicului, sunteti minunati. Ma simt bine sa fiu inapoi la Toronto!"

"A fost dificil sa joc impotriva vantului. Vreau sa le multumesc si romanilor care au venit aici sa ma sustina"

"Ma simt foarte bine sa joc iaic, confortabil. Ma voi bucura de acest turneu"

22:18 12 Aug

5-4 si Simona Halep serveste pentru meci!

22:16 12 Aug

5-3 pentru Simona Halep, iar Jankovic serveste ca sa ramana in meci

22:10 12 Aug

4-3 pentru Halep in setul secund. Jankovic incearca sa ramana in acest meci

21:58 12 Aug

3-1 pentru Simona Halep in setul secund. Romanca domina cu autoritate duelul cu Jankovic, care pare tot mai nervoasa

21:42 12 Aug

Simona Halep castiga primul set cu 6-3, in doar 30 de minute, dupa un joc convingator.

21:31 12 Aug

5-2 si Simona Halep este la un singur game distanta de castigarea primului set. Jelena Jankovici urmeaza la serviciu. Simona nu a pierdut niciun game pe propriul serviciu.

21:11 12 Aug

Simona a inceput excelent jocul si conduce cu 3-0 in primul set, cu un break in fata.

21:00 12 Aug

A inceput Simona Halep - Jelena Jankovici, meci pentru calificarea in turul 3 in turneul de la Toronto.

Partida precedenta de pe terenul central s-a incheiat cu victoria Dariei Gavrilova, 4-6, 7-5, 7-5 in fata Luciei Safarova.

19:59 12 Aug

Partida dintre Simona Halep si Jelena Jankovici se joaca pe terenul central, dupa terminarea meciului Daria Gavrilova - Lucie Safarova, care a intrat acum in setul decisiv, dupa 4-6, 7-5.

19:59 11 Aug

Simona Halep joaca cu Jelena Jankovici in primul meci la Toronto.

Jankovici a trecut in primul tur de Caroline Garcia, scor 7-6, 6-2.

Fost numar 1 mondial in 2008, sarboaica Jankovici ocupa in prezent pozitia 25 in clasamentul WTA.

Jelena Jankovici este sportiva pe care Simona Halep a invins-o, in primavara, in finala de la Indian Wells.

10:15 11 Aug

Irina Begu/Raluca Olaru, in turul 2 la dublu

Perechea Begu/Olaru s-a calificat in turul 2 al probei de dublu de la Toronto dupa ce a trecut de Anastasia Radionova/Arina Radionova, scor 6-3, 4-6, 10-7.

Begu si Olaru vor juca impotriva invingatoarelor dintre Jelena Jankovic/Roberta Vinci si Garbine Muguruza/Carla Suarez Navarro.

Pe tabloul turneului de la Toronto sunt si Martina Hingis si Sania Mirza, castigatoarele de la Wimbledon, dar si perechea formata din Simona Halep si Daria Gavrilova.

Halep si Gavrilova se vor duela cu Darija Jurak si Raquel Kops-Jones pentru a trece in turul 2, unde le asteapta deja Bethanie Mattek-Sands si Lucie Safarova.

10:05 11 Aug

Tabloul complet al turneului de la Toronto este AICI

Halep da peste Jankovic sau Caroline Garcia

Simona Halep va lua startul la Toronto din turul 2 si o va intalni pe invingatoarea dintre Jelena Jankovic si Caroline Garcia.

Meciul dintre cele doua jucatoare se va disputa in jurul orei 18:00.

Fost numar 1 mondial, Jelena Jankovic ocupa acum pozitia a 23-a, in timp ce Caroline Garcia, in varsta de doar 21 de ani, se afla pe locul 38, sub Irina Begu ori Monica Niculescu.

10:02 11 Aug

Irina Begu joaca astazi, Halep isi afla adversara // Venus e deja out

Jucatoarea americana de tenis Venus Williams (35 ani) a fost eliminata in primul tur al turneului WTA de la Toronto (Canada), dotat cu premii în valoare totala de 2.377.305 dolari, fiind invinsa in doua seturi, 6-0, 6-3, de germanca Sabine Lisicki.

Cea mai mare dintre surorile Williams, cap de serie numarul 14 si finalista a editiei de anul trecut a turneului canadian, care a avut loc la Montreal, a comis sapte duble greseli si nu a reusit sa concretizeze cele doua mingi de break pe care le-a avut pe parcursul jocului.

Lisicki, ocupanta locului 24 WTA, o va infrunta in turul urm?tor pe castig?toarea partidei dintre cehoaica Barbora Strycova si americanca Varvara Lepchenko.

In celalalt joc de luni, italianca Flavia Pennetta a invins-o cu 6-4, 6-1 pe canadianca Gabriela Dabrowski.

Pennetta o va avea ca adversara in urmatorul sau meci, programat marti, pe principala favorita a turneului de la Toronto, americanca Serena Williams, numarul unu mondial, calificata direct in turul secund, la fel ca si celelalte favorite, intre care romanca Simona Halep, cap de serie numarul 2.

Astazi va juca si Irina Begu, cea care se va duela cu Olga Govortsova pentru un loc in turul 2 al turneului canadian.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Ce ar fi cerut vehement Cătălin Cîrstoiu în ședința coaliției care l-a „descalificat” din cursă. Informații din culise