Mihai Stoica ”i-a urecheat” pe contestatarii fotbalistului de la FCSB: ”M-au luat la mișto, acum merg să celebrez cu el!”

Mihai Stoica David Miculescu FCSB Superliga Mihai Stoica / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 08:17
Data actualizarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 08:17

FCSB a câștigat titlul de campioană a României pentru prima dată după nouă ani.

Roș-albaștrii au învins-o pe Farul cu scorul de 2-1 și s-a încununat campioană a României. Miculescu a deschis scorul în minutul 26 cu o execuție de excepție din pasa lui Darius Olaru. Rivaldinho a egalat în minutul 79, dar Alex Băluță a marcat golul victoriei câteva minute mai târziu.

Mihai Stoica: ”Miculescu e cel mai bun atacant român!”

• David Miculescu / Foto - Gabriel Chirea

La finalul meciului de pe Arena Națională, Mihai Stoica a ținut să îi pună la punct pe contestatarii lui David Miculescu. Managerul general de la FCSB a transmis că fotbalistul transferat de la UTA Arad este cel mai bun atacant român la ora actuală și va demonstra acest lucru și în următoarea stagiune.

Le fac cu degetul unora care mă cam luau peste picior când vorbeam de Miculescu. Miculescu, repet pentru posteritate, e cel mai bun atacant român la ora actuală și va demonstra la anul că va fi mult mai bun decât este acum.

Este un fotbalist care nu pierde nicio minge, care a marcat exact când trebuia și care a intrat în echipă exact când trebuia. Eu l-am văzut, alții m-au luat la mișto, acum o să merg cu David Miculescu să celebrăm”, a spus Mihai Stoica după meci.