Mihai Stoica a motivat evoluțiile slabe ale unui jucător de la FCSB: „Are niște probleme medicale”

Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 18:12
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 18:10

Oficialul „roș-albaștrilor” a vorbit despre unul dintre fotbaliștii de la FCSB.

Billel Omrani a fost transferat de FCSB în septembrie 2022, după ce i-a expirat contractul cu CFR Cluj, însă nu se află în forma pe care a arătat-o în toți acești ani la formația din Gruia.

Mihai Stoica a vorbit despre impedimentul pe care-l are Omrani, evidențiind faptul că atacantul are o problemă la genunchi și că trebuie să aibă mai multă grijă în zona respectivă.

MM: „Nu e o problemă gravă”

„El are nişte probleme medicale pe care... el trebuie să facă prevenţie mai multă decât ceilalţi pentru că îl doare genunchiul. Are o problemă la genunchi. Nu e o problemă gravă, dar e o problemă pe care trebuie să o controleze în permanenţă.

Trebuie să ai tonus muscular foarte bun ca să nu mai simţi durerea respectivă. Are o mică întindere de ligament la genunchi”, a spus Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

FCSB - CS Mioveni 5-1

Leo Strizu l-a trimis în meci pe Edjouma în minutul 25, înlocuindu-l, astfel, pe titularul Oaidă. Iar fotbalistul care a venit de pe bancă a înscris imediat pentru „roș-albaștri”, în minutul 31.

Șut a făcut, ulterior 2-0, Florinel Coman a marcat pentru golul trei în minutul 58, Șut a realizat „dubla” în minutul 77, iar Radaslavescu a închis tabela la 5-1, în minutul 87.

Antal a înscris în minutul 74, însă prea târziu să mai facă ceva. FCSB a obținut trei puncte importante, astfel, în lupta pentru titlu.

FCSB, în perioada de mercato

Veniri - Boban Nikolov (28 ani / mijlocaș central / liber de contract), David Miculescu (21 ani / atacant / UTA Arad / 1.7 milioane de euro), Andrea Compagno (26 ani / atacant / FCU Craiova 1948 / 1.5 milioane de euro), Eduard Radaslavescu (18 ani / mijlocaș central / FCV Farul / 500.000 de euro), Radu Boboc (23 ani / fundaș dreapta / FCV Farul / 400.000 de euro), Joyskim Dawa (26 ani / fundaș central / FC Botoșani / 350.000 euro), Vadim Rață (29 ani / închizător / FC Voluntari / 300.000 de euro), Marco Dulca (23 ani / închizător / Chindia Târgoviște / 250.000 de euro), Bogdan Rusu (32 ani / atacant / CS Mioveni / 200.000 euro), Joonas Tamm (30 de ani / fundaș central / Vorskla Poltava / liber de contract), Rachid Bouhenna (30 ani / fundaș central / CFR Cluj / liber de contract).