Mihai Rotaru a intervenit în direct la TV după Sepsi - Craiova și a dat verdictul: ”Mi-a plăcut mult de el”

Mihai Rotaru SEPSI - CRAIOVA Superliga Superliga Mihai Rotaru, patron Universitatea Craiova / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2024, 21:49
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2024, 21:48

Sepsi OSK - Universitatea Craiova s-a încheiat 1-3.

Trupa din Bănie s-a deplasat duminică seară la Sfântu Gheorghe pentru duelul din etapa #5 din play-off-ul Superligii României împotriva covăsnenilor.

Formația dirijată de Costel Gâlcă a înregistrat, așadar, toate cele trei puncte și a urcat pe locul doi în clasament devansând-o pe Farul Constanța.

Mihai Rotaru a vorbit după meci și a ținut să evidențieze evoluțiile lui Juraj Badelj și Denil Maldonado. De asemenea, nici Ștefan Vlădoiu nu a trecut neobservat de patronul oltenilor.

”Ca să vorbim și de apărare, Badelj și Maldonado au jucat foarte bine. Vlădoiu mi-a plăcut foarte mult. Per total, felicitări, sunt convins că vom arăta și mai bine! Pe termen scurt vreau să câștigăm meciuri, pe termen lung să arătăm ca o echipă la care îți face plăcere să te uiți”, a spus Mihai Rotaru la PrimaSport.

Sepsi OSK - Universitatea Craiova 1-3

Denil Maldonado a deblocat tabela de marcaj în minutul 11, ca Andrei Ivan să majoreze diferența în minutul 26. Tot în prima parte, Marius Ștefănescu a înscris pentru Sepsi OSK, în minutul 40.

În repriza secundă, Lyes Houri a dus scorul la 3-1, iar Universitatea Craiova a înregistrat, așadar, toate cele trei puncte din confruntarea de pe stadionul ”Sepsi” din Sfântu Gheorghe.