"Costel să tragă niște semnale de alarmă!" Ce l-a nemulțumit pe Mihai Rotaru la meciul cu Sepsi

Mihai Rotaru Costel Galca Universitatea Craiova Fotbal intern Mihai Rotaru și Lorena Balaci
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2024, 21:43
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2024, 22:00

Universitatea Craiova s-a impus cu 3-1 pe terenul lui Sepsi OSK, în etapa cu numărul cinci din Superliga, însă patronul Mihai Rotaru s-a declarat nemulțumit de rezultat.

Rotaru și-ar fi dorit ca echipa sa să arate mai multă concentrare în fața porții și să câștige meciul la diferență mai mare.

„Bun debutul, echipa a arătat bine. S-a văzut că au fost compacți. Chiar îmi pare rău că nu am dat mai multe goluri. Costel să tragă niște semnale de alarmă, nu e normal să marcăm doar 3 goluri din atâtea ocazii.

Cu cât avem mai multe meciuri spectaculoase, cu atât mai bine. Am avut puține emoții pentru Costel Gâlcă, e normal, e fotbal. Podiumul e obiectivul nostru în acest sezon. Cu toți ne batem pentru locul doi, inclusiv cu Sepsi.

Deocamdată, noi ne vedem de treaba noastră, nu ne interesează alte meciuri”, a spus Mihai Rotaru, la Primasport.

Sepsi OSK - Universitatea Craiova 1-3

Denil Maldonado a deschis scorul în minutul 11, iar Andrei Ivan a majorat diferența în minutul 26. Tot în prima parte, Marius Ștefănescu a înscris pentru Sepsi OSK, în minutul 40. A fost 1-2 la pauză.

În repriza secundă, Lyes Houri a dus scorul la 3-1, iar Universitatea Craiova a plecat acasă cu toate cele trei puncte din confruntarea de pe stadionul ”Sepsi” din Sfântu Gheorghe.

Universitatea a câştigat ambele meciuri directe din sezonul regulat, cu 2-1 acasă şi 3-1 în deplasare.

Universitatea venea după trei înfrângeri consecutive, două în campionat şi una în Cupa României.

Sepsi OSK era neînvinsă de trei etape, două egaluri şi o victorie.