Marius Măldărășanu, reacție savuroasă după ce Hermannstadt a câștigat pentru a treia oară pe final de meci

FC Hermannstadt Marius Maldarasanu Superliga UTA Arad Superliga
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 20:27
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 20:46

FC Hermannstadt s-a impus cu 2-1 în deplasarea de la UTA Arad, obținând victoria pe finalul partidei.

UTA Arad a deschis scorul în minutul 25, prin Postolachi, însă formația antrenată de Marius Măldărășanu a reușit să întoarcă scorul prin dubla lui Ahassan. Jucătorul de 22 de ani a restabilit egalitatea în minutul 36, apoi a dat lovitura în ultimul minut de prelungiri.

La interviul acordat după finalul de meci, tehnicianul celor de la FC Hermannstadt a mărturisit că nu se aștepta ca echipa sa să se afle pe podium după 11 etape disputate din Superliga. În afara celor de la UTA Arad, FC Hermannstadt le-a mai învins pe final de meci pe FC Argeș și pe Universitatea Craiova.

"Cum spuneam mai devreme, nebunie! Asta spuneau băieții, că meciurile următoare probabil adversarii nu vor mai ataca pe final. Dar îi felicit încă o dată, au crezut în șansa lor. Să fim sinceri, singura ocazie a lui UTA a fost chiar faza de dinaintea golului.

Jocul nostru a fost foarte bun. UTA e o echipă periculoasă la fazele fixe, dar cred că am controlat jocul în mare parte. Până la urmă, așa a vrut Dumnezeu. Visăm și e normal, și jucătorii mă bucur că au căpătat o încredere foarte mare.

Că vom ajunge pe locul 2, da, trebuie să fim realiști, nu se gândea nimeni. Dar cred că e un loc meritat și ca joc, și ca spirit de echipă", a declarat Măldărășanu.