UTA Arad - FC Hermannstadt 1-2 | Absolut incredibil! Sibienii dau lovitura în prelungiri și rămân singura echipa neînvinsă în Superligă

Live text: UTA Arad - FC Hermannstadt
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 16:50
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 18:44

FC Hermannstadt o învinge pe UTA Arad în minutele de prelungiri și urcă până pe locul 2 în clasament.

Gol

GOOOL Hermannstadt! Alhassan face dubla și îi aduce echipei sale toate cele 3 puncte, în minutele de prelungiri.

GOOOL Hermannstadt! Alhassan face dubla și îi aduce echipei sale toate cele 3 puncte, în minutele..._1372
1-2
Pauza

Pauză.

MIN '36
Gol

GOOL Hermannstadt! Ahassan restabilește egalitatea cu un șut puternic din interiorul careului._1370
1-1
MIN '28
Gol

GOOL UTA Arad! Postolachi îl învinge pe Mutiu și îi aduce pe arădeni în avantaj. _1369
1-0
MIN '25
Fault

Penalty pentru UTA Arad! Rauță comite un fault în careu, iar Sebastian Colțescu arată punctul cu var.

Penalty pentru UTA Arad! Rauță comite un fault în careu, iar Sebastian Colțescu arată punctul..._1368
MIN '1
Inceput

A început meciul

Lineup

Echipele de start

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Benga, Chindriș, Hoxhallari - Cascini, Steau, Batha - Stahl, Postolachi, Jobello

FC Hermannstadt: Mutiu - Butean, Bejan, Stoica, Opruț - Răuță, Biceanu - Balaure, Alhassan, Oroian - Paraschiv
17-09-2022 12:40

UTA Arad - FC Hermannstadt, LIVE TEXT, de la ora 16:45

Arădenii se află pe poziția a șasea cu 15 puncte în 10 etape, în timp ce FC Hermannstadt se situează pe locul trei cu 19 puncte în nouă meciuri.

Sibienii nu au nicio înfrângere până acum, înregistrând cinci victorii și patru egaluri în startul campionatului. Ultima dată când s-au întâlnit cele două echipe, Hermannstadt a pășit învingătoare cu 1-0, chiar în deplasare.