"Mai greșește o dată, la revedere!". Jucătorul de la FCSB care are zilele numărate în postura de titular

Gigi Becali FCSB FCSB - Dinamo Stefan Tarnovanu Superliga sursa foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2023, 19:38
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2023, 19:51

FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, scor 2-1, în etapa a doua din Superliga României.

FCSB a obţinut a doua victoria din acest campionat, prin golurile marcate de Florinel Coman (minutul 30) şi Darius Olaru (minutul 35). Primul gol al lui Dinamo de la revenirea în eşalonul de elită a fost înscris de portughezul Goncalo Gregorio (minutul 83).

Golul oaspeților a venit în urma unei greșeli a lui Ștefan Târnovanu (23 de ani) care a respins greșit o minge.

Avertismentul lui Gigi Becali pentru Ștefan Târnovanu

Patronul de la FCSB l-a avertizat pe portarul echipei, explicând că dacă va mai comite vreo eroare majore, atunci își va pierde postul de titular.

"Târnovanu trebuie să înțeleagă faptul că trebuie să fii concentrat și la 5-0. Obiectivul portarului e să nu ia gol. Trebuie să apere poarta, că e 7-0, 9-0, nu contează. Trebuie să fie concentrat în fiecare secundă.

El s-a relaxat aseară. Bine, e și posibil ca mingea să fi sărit, pentru că am înțeles că terenul n-a fost foarte bun…

Va apăra tot el, dar, dacă Doamne ferește mai greșește o dată, la revedere, va fi schimbat! Eu am bază acum în Târnovanu, trebuie să-i dau o 'pălmicică', la gafa următoare va sta pe bară un meci", a declarat Gigi Becali, potrivit Fanatik.