Jucătorul de la FCSB pe care Gigi Becali îl compară cu Roberto Carlos: "E o stâncă"

Roberto Carlos alexandru pantea FCSB Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2023, 16:24
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2023, 16:39

FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, scor 2-1, în etapa a doua din Superliga României.

FCSB a obţinut a doua victoria din acest campionat, prin golurile marcate de Florinel Coman (minutul 30) şi Darius Olaru (minutul 35). Primul gol al lui Dinamo de la revenirea în eşalonul de elită a fost înscris de portughezul Goncalo Gregorio (minutul 83).

Remarcatul lui Gigi Becali după FCSB - Dinamo 2-1

Patronul vicecampioanei României a avut cuvinte de laudă despre fundașul stânga al echipei, cel care a fost titular în ambele meciuri de la debutul campionatului.

Alexandru Pantea (19 ani) este folosit atât pentru a acoperi regula jucătorului U21, dar și pentru faptul că a avut evoluții foarte bune atunci când a fost folosit, lucru remarcat și de Gigi Becali.

"Dacă învață să dea și la poartă cu dreptul, e genul lui Roberto Carlos. Așa forță are! E stâncă dacă îi vezi picioarele. Așa cred și eu (n.r - că va fi viitorul fundaș al naționalei). E foarte puternic și are putere de efort", a declarat patronul FCSB, potrivit Fanatik

VIDEO | Florinel Coman, după FCSB - Dinamo 2-1

Florinel Coman, după FCSB - Dinamo 2-1: "Pe final am tremurat, dar nici ei nu au avut ocazii mari" pe www.sport.ro