"Spun eu, ca să nu mai fie discuții!". Mihai Stoica a dezvăluit cine a făcut schimbările în derby-ul cu Dinamo

Mihai Stoica FCSB FCSB - Dinamo Gigi Becali schimbari FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 24 Iulie 2023, 00:26
Data actualizarii: Luni 24 Iulie 2023, 00:13

FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, scor 2-1, în etapa a doua din Superliga României.

FCSB a obţinut a doua victoria din acest campionat, prin golurile marcate de Florinel Coman (minutul 30) şi Darius Olaru (minutul 35). Primul gol al lui Dinamo de la revenirea în eşalonul de elită a fost înscris de portughezul Goncalo Gregorio (minutul 83).

În urma acestui succes, FCSB are două victorii din tot atâtea partide disputate în campionat, iar pentru formația antrenată de Elias Charalambous urmează duelul cu ȚSKA 1948  Sofia, în prima manșă a turului doi din preliminariile Conference League.

Mihai Stoica: "Toți vor să joace, mai ales în derby"

Oficialul vicecampioanei României a vorbit despre confruntarea cu Dinamo, axându-se pe schimbările care s-au petrecut în timpul jocului.

"Schimbările le-a făcut Gigi, clar, spun eu, ca să nu mai fie discuții. Pentru el a început meciul cu bulgarii la pauză, pentru noi nu începuse la pauză. (n.r. Darius Olaru a spus că s-a resimțit fizic pentru că a făcut puține antrenamente) La fiecare meci, în toată istoria fotbalului cred, cel puțin în cea recentă, prima întrebare care se pune în vestiar este: 'are cineva probleme?' Nu a avut nimeni nicio problemă.

Nu poți schimba un jucător care spune că se simte foarte bine. Olaru a spus în a doua parte a meciului că simte ceva crampe și atunci a fost înlocuit, dar la pauză nu a spus. Toți vor să joace, mai ales în derby, bineînțeles", a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport

VIDEO | Ce a făcut Mihai Stoica după FCSB - Dinamo 2-1