VIDEO Luni seara U Cluj a încurcat-o pe FCSB, apoi marți a jucat din nou un meci! Ioan Ovidiu Sabău nu își menajează deloc elevii

U Cluj FCSB Filip Ilie Ioan Ovidiu Sabau Stefan Panoiu Superliga
Data publicarii: Miercuri 21 Februarie 2024, 08:42
Data actualizarii: Miercuri 21 Februarie 2024, 08:48

U Cluj a disputat un amical imediat după egalul 0-0 cu FCSB din Superligă.

După 0-0 cu FCSB luni seara în etapa de Superligă, U Cluj a disputat o partidă de pregătire în ziua următoare, 2-0 marți cu Minaur Baia Mare din Liga 3.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Filip Ilie (minutul 15) și Ștefan Pănoiu (minutul 69).

Ce jucători a folosit Ioan Ovidiu Sabău în U Cluj - Minaur Baia Mare 2-0

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a folosit următorii jucători:

Iliev, Chinteş, Piţian, Mitrea, Vătăjelu, Doukoure, Fossati, Gheorghe, Silaghi, Pănoiu, Ilie - în prima parte;

Chirilă, Chinteş (Opriş, min. 58), Piţian (Pojar din min. 50), Mitrea, Vătăjelu (Călugăr din min. 69), Doukoure, Fossati, Gheorghe (Techereş din min. 69), Pănoiu, Silaghi, Ilie (Baciu din min. 60) - în repriza secundă.

Amicalul s-a disputat pe terenul 3 din Parcul Sportiv "Iuliu Haţieganu" din Cluj-Napoca.