Data publicarii: Duminica 22 Iulie 2018, 09:05
Data actualizarii: Duminica 22 Iulie 2018, 09:08

Introdus la pauza de Nicolae Dica, Kamer Qaka a suferit o accidentare crunta la debutul oficial la FCSB.

Astra 1-0 FCSB / Doar 20 de minute a rezistat Qaka la primul meci la FCSB. A intrat pe teren la pauza, in locul lui Dragos Nedelcu, si a parasit gazonul pe brate dupa o lovitura incasata de la Bus, cel care a primit si cartonas galben pentru intrarea dura.

Reluarile arata o lovitura primita in spatele genunchiul, Qaka fiind prins cu piciorul in gazon in momentul loviturii lui Bus. Dupa minute bune in care a suferit pe gazon, Qaka a fost inlocuit.  Qaka a mers fara ajutor spre autocar dupa partida, avand insa gheata la genunchiul afectat.

• Lovitura TERIBILA pentru FCSB! Qaka a rezistat doar 20 de minute pe teren cu Astra! Imaginile surprinse dupa partida

Stelistii spera sa nu fie decat o lovitura, fara ca ligamentele sa fie afectate. In aceasta situatie, Qaka ar avea sanse sa revina chiar si in derby-ul din etapa a 2-a, cu Dinamo.