Liga 1 incepe astazi! Viitorul - Dinamo capul de afis al primei etape | Vezi programul intreg, toate transferurile realizate in perioada de mercato si cum arata echipele! Cand e FCSB-DINAMO

Liga 1 incepe astazi! Viitorul - Dinamo capul de afis al primei etape | Vezi programul intreg, toate transferurile realizate in perioada de mercato si cum arata echipele! Cand e FCSB-DINAMO

Liga 1 incepe astazi.

Meciul dintre FC Voluntari-Sepsi deschide noul sezon al Ligii 1, atazi de la ora 18:30, maine Astra primeste vizita celor de la FC botosani de la ora 18:00, iar CFR Cluj va juca pe teren propriu cu Poli Iasi. Duminica, Universitatea Craiova va juca in "Banie" impotriva nou-promovatei Clinceni de la ora 18:00, iar FCSB va primi vizita celor de la Hermannstadt de la ora 21:00, urmand ca luni de la ora 18:00 Gaz Metan sa intalneasca Chindia Targoviste, iar de la ora 21:00 se va juca capul de afis al acestei etape, meciul dintre Viitorul si Dinamo.

 

Programul complet


Etapa 1 

Vineri, 12 iulie

FC Voluntari - Sepsi Sf. Gheorghe (18.30)

Sambata, 13 iulie

Astra Giurgiu - FC Botosani (18.00)

CFR Cluj - Poli Iasi (21.00)

Duminica, 14 iulie

CSU Craiova - Academica Clinceni (18.00)

FCSB - FC Hermannstadt (21.00)

Luni, 15 Iulie

Gaz Metan Medias - Chindia Targoviste (18.00)

Viitorul - Dinamo (21.00)

 

Etapa 2

Vineri, 19 iulie

Hermannstadt - Gaz Metan Medias (18.00)

Chindia Targoviste - FC Viitorul (21.00)

Sambata, 20 iulie

FC Botosani - FC Voluntari (18.00)

Academica Clinceni - CFR Cluj (21.00)

Duminică, 21 iulie

CSM Poli Iasi - Astra Giurgiu (18.00)

Dinamo - U Craiova (21.00)

Luni, 22 iulie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe - FCSB (21.00)

 

Etapa 3

CFR Cluj - Dinamo

Craiova - Chindia

Viitorul - Hermannstadt

Gaz Metan - Sepsi

FCSB - Botosani

Voluntari - Astra

Poli Iasi - Academica Clinceni

 

Etapa 4

Chindia - CFR

Hermannstadt - Craiova

Sepsi - Viitorul

Botosani - Gaz Metan

Astra - FCSB

Dinamo - Academica

Voluntari - Poli Iasi

 

Etapa 5

CFR - Hermannstadt

Craiova - Sepsi

Viitorul - Botosani

Gaz Metan - Astra

Academica - Chindia

FCSB - Voluntari

Poli Iasi - Dinamo

 

Etapa 6

Sepsi - CFR

Botosani - Craiova

Astra - Viitorul

Hermannstadt - Academica

Voluntari - Gaz Metan

Chindia - Dinamo

FCSB - Poli Iasi

 

Etapa 7

CFR - Botosani

Craiova - Astra

Academica - Sepsi

Viitorul - Voluntari

Dinamo - Hermannstadt

Gaz Metan - FCSB

Poli Iasi - Chindia

 

Etapa 8

Astra - CFR

Botosani - Academica

Voluntari - Craiova

Sepsi - Dinamo

FCSB - Viitorul

Hermannstadt - Chindia

Gaz Metan - Poli Iasi

 

Etapa 9

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

Academica Clinceni - FCSB

FC Dinamo - FC Voluntari

Chindia Targoviste - Astra Giurgiu

FC Hermannstadt - FC Botosani

CSU Craiova - FC Viitorul

Politehnica Iasi – Sepsi Sfantu Gheorghe

 

Etapa 10

FCSB - CFR Cluj

FC Voluntari - Academica Clinceni

Astra Giurgiu - FC Dinamo

FC Botoşani - Chindia Târgovişte

Gaz Metan Mediaş - CSU Craiova

Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Hermannstadt

FC Viitorul - CSM Politehnica Iasi

 

Etapa 11

CFR Cluj - Gaz Metan Medias

Academica Clinceni - FCSB

Dinamo - FC Voluntari

Chindia Targoviste - Astra Giurgiu

Hermannstadt - FC Botosani

Craiova - FC Viitorul

Politehnica Iasi - Sepsi Sfantu Gheorghe

 

Etapa 12

Viitorul - CFR Cluj

Gaz Metan Medias - Academica Clinceni

FCSB - FC Dinamo

Voluntari - Chindia Targoviste

Astra Giurgiu - FC Hermannstadt

Botosani - Sepsi Sfantu Gheorghe

Craiova - CSM Politehnica Iasi

 

Etapa 13

CFR Cluj - CSU Craiova

Academica Clinceni - FC Viitorul

Dinamo - Gaz Metan Medias

Chindia Targoviste - FCSB

Hermannstadt - FC Voluntari

Sepsi Sfantu Gheorghe - Astra

Toate transferurile facute de echipele din Liga 1


CFR CLUJ

Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)

Veniri: Mike Cestor (liber de contract, Astra), Yacouba Sylla (Stromsgodset), Michael Pereira (liber de contract, Malatyaspor), Mario Rondon, Luis Aurelio (liberi de contract, Gaz Metan Medias), Cosmin Vatca (liber de contract, FC Voluntari), Mateo Susici (liber de contract, Sheriff Tiraspol), Andrei Burca (150.000 euro, FC Botosani), Andrei Radu (imprumut incheiat, Concordia Chiajna), Sebastian Mailat (imprumut incheiat, Gaz Metan Medias), Ionut Rus (imprumut incheiat, Luceafarul Oradea)

Plecari: Alexandru Ionita (imprumutat, CSU Craiova), Adam Lang (contract reziliat, Omonia Nicosia), Cristian Bud (contract reziliat, Turris Turnu Magurele), Cristian Manea (imprumut incheiat, Apollon Limassol), Bryan Nouvier (100.000 euro, Rakow Czestochowa), Kevin Boli (imprumut incheiat, Guizhou Zhicheng), Mate Males (contract reziliat)

Echipa probabila: Arlauskis - SUSICI (Peteleu), Vinicius, BURCA, Camora - Bordeianu, Djokovici, Itu (U21) - Deac, Omrani (RONDON), Costache (U21 / Paun)

FCSB

Antrenor: Bogdan Andone (nou)

Veniri: Ionut Vana (750.000 euro, Viitorul), Claudiu Belu-Iordache (liber de contract, Astra Giurgiu), Razvan Oaida (700.000 euro, FC Botosani), Darius Olaru (900.000 euro, Gaz Metan Medias, vine in ianuarie 2020), Daniel Benzar, Gabriel Simion, Ianis Stoica (imprumut incheiat, Dunarea Calarasi), Alexandru Arnold, Laurentiu Ardelean, Ovidiu Perianu (promovati de la FCSB II) 

Plecari: Junior Morais (600.000 euro, Gaziantep Gazisehir), Romario Benzar (2.000.000 euro, Lecce), Florentin Matei (contract reziliat, Astra Giurgiu), Raul Rusescu (contract reziliat, Giresunspor), Adrian Stoian (contract reziliat), Filipe Teixeira (final de contract), Gabriel Simion (imprumutat, Astra Giurgiu), Ianis Stoica (imprumutat, Petrolul), Robert Ion, Cristian Dumitru, Alex Dinu, Alex Nicola, Mihailo Mitrov, Salvatorre Marrone, Cristian Andrei (imprumutati, Ac. Clinceni), Ovidiu Horsia (imprumutat, Poli Iasi)

Echipa probabila: Vlad (U21) - BELU, Planici, Cristea, Roman - OAIDA (U21), Pintilii (Filip), VANA - Man (U21), Tanase (Hora), Coman (U21)

VIITORUL CONSTANTA

Antrenor: Gheorghe Hagi (confirmat)

Veniri: Marco Dulca (liber de contract, Swansea City), Catalin Cabuz (imprumut incheiat, Hermannstadt), Najib Ammari, Gabriel Iancu, Steliano Filip, Hamidou Keita (liberi de contract, Dunarea Calarasi), Alexandru Stoica (imprumut incheiat, Petrolul), Roberto Malaele, Darius Grosu, Marius Leca (promovati de la juniori), Kofi Twumasi, Doru Dumitrescu, Tiberiu Capusa (imprumuturi incheiate, “U” Cluj), Robert Neciu (imprumut incheiat, Farul), Szabolcs Kilyen (imprumut incheiat, CS Mioveni), Dan Panait (imprumut incheiat, Chindia), Ciprian Perju (imprumut incheiat, CS Afumati) 

Plecari: Tudor Baluta (2.900.000 euro, Brighton), Ionut Vana (FCSB), Cosmin Dur-Bozoanca (impumutat, „U” Cluj), Sebastian Agachi, Razvan Matis (imprumutati, FC Arges), Cosmin Tucaliuc, Gabriel Nedelea (imprumutati, Gloria Buzau), Robert Neciu (imprumutat, Chindia)

Echipa probabila: Cojocaru (CABUZ) - Mladen (Boboc U21), Tiru, Ghita (U21), De Nooijer - Ciobanu (U21), Artean (Achim), Houri - Hagi (U21) - Dragus (U21 / Ganea U21), IANCU

CSU CRAIOVA

Antrenor: Corneliu Papura (confirmat)

Veniri: Alexandru Ionita (150.000 euro, imprumutat+clauza de cumparare, CSU Craiova), Kamer Qaka (150.000 euro, Poli Iasi), Andrei Marinescu (liber de contract, Sportul Snagov), Antoni Ivanov (150.000 euro, Gaz Metan Medias), Bogdan Vatajelu (350.000 euro, Sparta Praga), Mihai Roman (imprumut incheiat, FC Botosani), Stefan Vladoiu (imprumut incheiat, Dunarea Calarasi), Florin Borta (imprumut incheiat, Petrolul), Raul Hreniuc (imprumut incheiat, FC Arges), Lucian Buzan (imprumut incheiat, ACS Poli Timisoara), Alexandru Popescu, Robert Petre (imprumut incheiat, Energeticianul), Catalin Predut, Stefan Baiaram, Radu Birzan, Valentin Constantin (CSUC II)

Plecari: Andrei Cristea (contract reziliat, Poli Iasi), Andrei Burlacu, Ovidiu Bic (imprumutati, Chindia), Eduard Stancioiu (retras), Stephan Draghici, Razvan Popa (Gaz Metan Medias), Radoslav Dimitrov (liber de contract, Sepsi), Alin Manea (imprumutat, ASU Poli Timisoara), Lucian Buzan (imprumutat, Hermannstadt), Fedele, Donkor, Meza Colli (pusi pe lista de transferuri)

Echipa probabila: Pigliacelli - VLADOIU (U21), Kelici, HRENIUC (U21 / Ferreira), Bancu - Mateiu, QAKA - IONITA (Barbut), Cicaldau, VATAJELU (Mihaila U21) - Fortes (Roman)

ASTRA GIURGIU

Antrenor: Dan Alexa (nou)

Veniri: Daniel Graovac (liber de contract, Vojvodina), Dinu Graur (liber de contract, Milsami Orhei), David Tiram (liber de contract, Maccabi Netanya), Ljuban Crepulja (liber de contract, FK Sarajevo), Gabriel Simion, (imprumutat, FCSB), Radu Motreanu (imprumutat, ACS Poli Timisoara), Florentin Matei (liber de contract, FCSB), Georgi Kitanov (liber contract, TSKA Sofia), Goodness Ajayi (liber de contract, Inter Zapresici), Robert Grecu (liber de contract, Viitorul), Madalin Raileanu (imprumut incheiat, Metalul Buzau), Nedelcovici, Silveanu, Culda, Chiriac, Dr. Gheorghe, Serban, Gavirlita (Astra II)

Plecari: Erico da Silva (liber de contract, FK Sabail), Florin Bejan (liber de contract, Dinamo), Nelut Rosu (liber de contract, Gaz Metan Medias), Azdren Llullaku (liber de contract, Shakhtyor Soligorsk), Victor Stina (imprumutat, Milsami Orhei), Robert Boboc (imprumutat, CS Mioveni), Mike Cestor (contract reziliat, CFR Cluj), Jacques Zoua (pus pe lista de transferuri)

Echipa probabila: KITANOV (Lazar) - Butean, TIRAM, Dima (U21), Radunovici - SIMION (U21), CREPULJA - Begue (V. Gheorghe), MATEI, Balaure - Alibec

SEPSI SF. GHEORGHE

Antrenor: Csaba Laszlo (nou)

Veniri: Razvan Tincu (liber de contract, Doxa Katokopia), Radoslav Dimitrov (liber de contract, CSU Craiova), Oumar Diakhite (liber de contract, Estoril), Jacob Adebanjo (liber de contract, Merelinense), Christian Ilici (liber de contract, TSV Hartberg), Tudor Calin (Regensburg U19), Horatiu Moldovan, Andrei Dumiter (Ripensia Timisoara), Risto Mitrevski (liber de contract, Hapoel Haifa), Hilal Ben Moussa (liber de contract, FC Emmen), Hrvoje Barisici (liber de contract, Zrinjski Mostar), Grigore Turda (FC Arges), Michael Blauensteiner (imprumutat, Austria Viena), Zsombor Veress (imprumut incheiat, KSE Tg. Secuiesc), Ionut Ursu (imprumut incheiat, „U” Cluj)

Plecari: Birahima Tandia (600.000 euro, Al Hazem), Adrian Rus (imprumut incheiat, Videoton), Gabriel Moura (contract reziliat, Dinamo), Ousmane Viera, Andrei Sintean (contracte reziliate, Hermannstadt), Aleksandr Karnitskiy (contract reziliat, Mezokovesd), Daisuke Sato (contract reziliat, Muangthong United), Igor Jovanovici (contract reziliat, Panetolikos), Sebastian Rudol (contract reziliat)

Echipa probabila: MOLDOVAN (U21) - DIMITROV (BLAUENSTEINER), BARISICI, MITREVSKI, Fl. Stefan - Velev, Vasvari - Hamed (U21), Flores, Fulop (Ben Moussa) - Simonovski

GAZ METAN MEDIAS

Antrenor: Edward Iordanescu (confirmat)

Veniri: Mickael Diakota (liber de contract, Beziers), Lukas Droppa (liber de contract, Shakhtar Karagandy), Mihai Velisar (imprumutat, Petrolul), Sergiu Bus (liber de contract, Levski Sofia), Moussa Sanoh (liber de contract, Poli Iasi), Nelut Rosu (liber de contract, Astra Giurgiu), Stephan Draghici, Razvan Popa (liberi de contract, CSU Craiova)

Plecari: Mario Rondon, Luis Aurelio (liberi de contract, CFR Cluj), Darius Olaru (FCSB, imprumutat pana in 2020), Sorin Busu, David Caiado (liberi de contract, FC Hermannstadt), Antoni Ivanov (CSU Craiova), Andre Micael, Bradley Diallo, Pedro Mendes, Yazalde Pinto (contracte reziliate)

Echipa probabila: Plesca - Cretu, Larie, Constantin, Cikarski - SANOH, DROPPA, ROSU - Olaru (U21), BUS, DRAGHICI (U21)

FC BOTOSANI

Antrenor: Marius Croitoru (nou)

Veniri: Hidajet Hankici (liber de contract, Wacker Innsbruck), Reagy Ofosu (liber de contract, Haladas), Denis Harut, Cosmin Birnoi (liberi de contract, ACS Poli Timisoara), Mario Ebenhofer (liber de contract, Blau Weiss Linz), Leonel Pierce (liber de contract, Deportivo Santamaria), Ianos Branza (imprumut incheiat, Petrolul), Alexandru Tiganasu (liber de contract, Petrolul), Stefan Ashkovski (liber de contract, Slavia Sofia), Eduard Florescu (imprumut incheiat, FC Arges), George Campanu (FCM Alexandria), Bautista, Diakite, Moescu, Melinte, Penescu, Piftor, Andronic, Corban (FC Botosani II)

Plecari: Diego Fabbrini (liber de contract, TSKA Sofia), Andrei Burca (CFR Cluj), Lorand Fulop (400.000 euro, Academia Puskas), Martin Fraisl (liber de contract, Sandhausen), Mihai Roman (imprumut incheiat, CSU Craiova)

Echipa probabila: Pap - Patache (HARUT U21), Miron, Chindris (U21), Soilidis (Holzmann) - CAMPANU (U21), Rodriguez, Ongenda - Golofca, OFOSU, ASHKOVSKI

DINAMO

Antrenor: Eugen Neagoe (nou)

Veniri: Riccardo Piscitelli (liber de contract, Carpi), Armindo Furtado „Brito” (liber de contract, Xanthi FC), Filip Mrzljak (liber de contract, Astra Giurgiu), Kevin Bru (liber de contract, Apollon Limassol), Catalin Straton (liber de contract, Dunarea Calarasi), Alexandru Rauta (liber de contract, FC Voluntari), Florin Bejan (liber de contract, Astra Giurgiu), Andrei Sin (liber de contract, Poli Iasi), Slavko Perovici (liber de contract, Istanbulspor), Gabriel Moura (liber de contract, Sepsi), Mihai Popescu (imprumut incheiat, St. Mirren), Robert Moldoveanu (imprumut incheiat, Petrolul), Marco Ehmann (imprumut incheiat, Farul), Laurentiu Corbu (imprumut incheiat, St. Mirren), Magureanu, Cretu, Lazar, Raducan, Fara, Longher (Dinamo U19), M. Vlad, V. Vlad, R. Negotei (reveniti dupa imprumuturi) 

Plecari: Marco Ehmann (imprumutat, CSM Resita), Levent Oltay (imprumutat, Dunarea Calarasi), Mihai Neicutescu, Alin Dudea (imprumutati, Chindia), Parfait Mandanda (imprumut incheiat, Charleroi), Alexander Christovao, Simon Zenke, Damien Dussaut, Elvis Kabashi, Facundo Mallo, Naser Aliji (final de contract), Athanasios Papazoglou (contract reziliat, FC Voluntari), Vlad Mutiu, Nabil Jaadi, Reda Jaddi, Mamoutou N'Diaye (pusi pe lista de transferuri)

Echipa probabila: PISCITELLI (Straton) - MOURA, Klimavicius, BEJAN, Grigore (U21 / SIN) - RAUTA (BRU), MRZLJAK - Sorescu (BRITO), Nistor, MIHAIU (U21) - Montini

FC VOLUNTARI

Antrenor: Cristiano Bergodi (confirmat)

Veniri: Athanasios Papazoglou (liber de contract, Dinamo), Nicolas Gorobsov (liber de contract, Concordia Chiajna), Alexandru Bourceanu (liber de contract, Dunarea Calarasi), Vlad Mihalcea (liber de contract, FCSB), Victor Ramniceanu (liber de contract, Concordia Chiajna), Cristian Costin (UTA Arad), Laurentiu Manole (imprumut incheiat, Sportul Snagov), Constantin Costache (Metaloglobus), Alexandru Stoica, Dorin Capota, Daniel Mitrache (imprumuturi incheiate, CS Balotesti)

Plecari: Alexandru Tudorie (300.000 euro, Arsenal Tula), Alexandru Rauta (liber de contract, Dinamo), Cosmin Vatca (liber de contract, CFR Cluj), Adrian Balan (liber de contract, Poli Iasi)

Echipa probabila: RAMNICEANU - Ricardinho, Balaur, Armas (Achim), Vlad - I. Gheorghe (U21), GOROBSOV, Laidouni (BOURCEANU), MIHALCEA (U21) - Belahmeur, PAPAZOGLOU (Gadze)

POLI IASI

Antrenor: Mihai Teja (nou)

Veniri: Didac Devesa (liber de contract, Ermis Aradippou), Andrei Cristea (liber de contract, CSU Craiova), Ismail Haddou (liber de contract, Auxerre II), Ovidiu Horsia (imprumutat, FCSB), Juan Passaglia (liber de contract, Barracas Central), Adrian Balan (liber de contract, FC Voluntari), Alessio Carlone (liber de contract, FC Eindhoven), Florian Loshaj (liber de contract, Roda JC), Alex Negrea (liber de contract, Augsburg II), Razvan Mocanu (liber de contract, Kettering Town), George Merloi (liber de contract, Rennes II), Stefan Tarnoveanu (imprumut incheiat, Sportul Snagov), Teodor Axinte (imprumut incheiat, Energeticianul), Sabin Moldovan (imprumut incheiat, CSM Alexandria), Vlad Danale (imprumut incheiat, Sportul Snagov), Mario Mihai (imprumutat, FCSB), Fr. Cristea, Pipos, Armeanu, I. Rusu, Zaharia (Poli Iasi II) 

Plecari: Andrei Sin (contract reziliat, Dinamo), Kamer Qaka (CSU Craiova), Florin Gardos, Andrei Burlacu (imprumuturi incheiat, CSU Craiova), Filipe Nascimento (imprumut incheiat, Levski Sofia), Ionut Cioinac, Madalin Mihaiescu (contracte reziliate, Petrolul), Alexandru Zaharia, Platini (final de contract), Teodor Axinte (imprumutat, FC Arges), Luwagga Kizito (imprumutat, Shakhter Karagandy)

Echipa probabila: Cobrea (D. Rusu) - Gallego, Frasinescu, Chelaru, NEGREA (U21) - Rus (DEVESA), LOSHAJ - Danale (U21), CARLONE (Teixeira), Pantiru - CRISTEA (BALAN)

FC HERMANNSTADT

Antrenor: Costel Enache (nou)

Veniri: Jo Santos (liber de contract, Ventspils), Cristiano Pereira (liber de contract, Vitoria Setubal), Emanuel Novo (liber de contract, Varzim), Lucian Buzan (imprumutat, CSU Craiova), Ionut Pop (liber de contract, AS Alessandria), Andrei Cordea (liber de contract, Novara Calcio), Ousmane Viera (liber de contract, Sepsi), Yazalde Gomes (liber de contract, Gaz Metan Medias), Andrei Sintean (liber de contract, Slavia Praga), Sorin Busu, David Caiado (liberi de contract, Gaz Metan Medias), Srgian Luchin (liber de contract, Dunarea Calarasi), Bogdan Rusu, Radu Cristiu (imprumuturi incheiate, Petrolul), George Monea (imprumut incheiat, Ripensia), Paul Osan, Dacian Dunca (ACS Comuna Recea)

Plecari: Ilja Antonov, Florin Acsinte, Tiberiu Serediuc, Catalin Parvulescu, Ivan Lendrici, Nemanja Mijuskovici, Pedro Moreira, Abdurahimi Besart (contracte reziliate), Radu Cristiu (imprumutat, FCU Craiova)

Echipa probabila: C. PEREIRA (POP) - Matel, VIERA, LUCHIN (Dandea), Tatar (BUSU) - Dalbea, Offenbacher - BUZAN (U21), Dumitriu (CORDEA U21), CAIADO (JO) - SINTEAN (U21 / Tsoumou)

CHINDIA TARGOVISTE

Antrenor: Viorel Moldovan (confirmat)

Veniri: Filip Mitrovici (liber de contract, Tyumen), Robert Neciu (imprumutat, Viitorul), Andrei Burlacu, Ovidiu Bic (imprumutati, CSU Craiova), Mihai Neicutescu, Alin Dudea (imprumutati, Dinamo), Mihai Vodut (liber de contract, Beitar Ierusalim), Dinu Moldovan (liber de contract, ACS Poli Timisoara), Alexandru Benga (liber de contract, Septemvri Sofia), Blaise Yameogo (liber de contract, Zimbru Chisinau), Stelian Cucu (liber de contract, Dunarea Calarasi), Robert Calin, Richard Tilica (imprumut incheiat, FC Pucioasa)

Plecari: Valentin Alexandru (contract reziliat, Gloria Buzau), Alin Nisipeanu, Crinel Stoica, Dan Panait (final de contract), Marin Vatavu (retras din activitate)

Echipa probabila: MOLDOVAN (Aioani U21) - Sandru (NECIU U21), BENGA, CUCU, Ionita (U21) - Novac, L. Mihai, BIC - Cherchez, VODUT, BURLACU

ACADEMICA CLINCENI

Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)

Veniri: Jakub Vojtus (liber de contract, GKS Tychy), Danny Esteves (liber de contract, Praiense), Okan Chatziterzoglou (liber de contract, Xanthi), Eugeniu Cebotaru (liber de contract, Sibir Novosibirsk), Nicolae Calancea (liber de contract, Dunarea Calarasi), Gabriel Matei (liber de contract, Concordia Chiajna), Philippe Nsiah (liber de contract, Daco-Getica Bucuresti), Robert Ion, Cristian Dumitru, Alex Dinu, Alex Nicola, Mihailo Mitrov, Salvatorre Marrone, Cristian Andrei (imprumutati, FCSB)

Plecari: Vlad Mihalcea (Voluntari), Ovidiu Horsia (imprumut incheiat, FCSB)

Echipa probabila: Calancea - MATEI (Achim), Patriche, Chatziterzoglou, Pirvulescu - Sut (U21), Olariu, Cebotaru (ESTEVES) - Buziuc, NSIAH (VOJTUS), R. Ion (U21)

Alashkert - FCSB, in turul 2 al UEFA Europa League, se vede joia viitoare, de la 20:00, IN DIRECT la ProTV



VIDEO PROTVPLUS.RO

Boris Johnson a fost desemnat viitorul premier al Marii Britanii
BRAT