Keseru RELOADED! Atacantul in care isi pun stelistii toate sperantele, reinventat dupa meciul cu Dinamo! Ce a reusit azi in 4 minute

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Claudiu Keseru, atacantul adus in acesta iarna de Steaua de la Bastia, a reusit, in sfarsit, sa se integreze in echipa lui Laurentiu Reghecampf. Daca in primele 3 meciuri nu a reusit sa fie periculos, totul s-a schimbat o data cu meciul cu Dinamo. Atunci, in minutul 89, Keseru a inscris primul sau gol la Steaua.

A urmat o noua reusita in partida cu Gaz Metan Medias din etapa trecuta, iar in meciul cu Sageata Navodari, Keseru a inscris din nou. Desi a inceput ca rezerva partida, Keseru a intrat pe teren in minutul 29 in locul lui Nicusor Stanciu si a avut nevoie de doar 4 minute pentru a-si trece numele pe lista marcatorilor. Keseru a transformat fara probleme penalty-ul scos de Sanmartean.

Prin acest gol, Keseru se asigura ca seria de meciuri consecutive in care Steaua marcheaza continua - ros-albastrii au marcat in ultimele 33 de meciuri, a 2-a cea mai lunga serie din istoria fotbalului romanesc

Milioane de măşti de protecţie destinate persoanelor defavorizate, cumpărate în starea de urgență, nu au fost distribuite