VIDEO EXCLUSIV Jucătorul de la FCSB care l-a dezamăgit pe Gigi Becali: "Se va supăra pe mine, dar nu poți cu el"

Data publicarii: Vineri 12 August 2022, 15:21
Data actualizarii: Vineri 12 August 2022, 16:35

Gigi Becali s-a arătat mulțumit după ce FCSB a mai făcut un pas în Conference League și s-a calificat în play-off, după victoria cu Dunajska Streda, scor 1-0.

Finanțatorul vicecampioanei a avut un discurs laudativ la adresa unor jucători precum Bogdan Rusu, Andrei Cordea sau Malcom Edjouma, însă s-a arătat dezamăgit de Ianis Stoica, atacantul în vârstă de 19 ani, care a fost introdus pe teren în minutul 87 al meciului de pe Arena Națională.

Gigi Becali, dezamăgit de Ianis Stoica

Becali nu îl consideră capabil pe Ianis Stoica să joace în meciurile importante din Conference League și spune că plănuiește să mai aducă un atacant în această vară, posibil chiar înainte de play-off-ul competiției europene.

"Cu siguranță ne trebuie un atacant. Nu avem. Avem Rusu, Ianis, dar nu poți să te bați în Europa cu Ianis. E posibil să crească, să fie, dar la ora asta nu este Ianis. Nu poți să zici că te bați cu Ianis. El o să se supere acum dacă aude, dar așa e. El în situații clare nu marchează gol.

Calități fizice are, el biciuiește fundașii, aleargă mult acolo, asta îmi place la el, că e foarte arțăgos și aleargă foarte mult. Dar o să mai luăm un atacant 100%", a spus Gigi Becali, la emisiunea Ora Exactă în Sport, de la Pro Arena.

Ianis Stoica a impresionat în sezonul trecut, când a marcat 9 goluri și a oferit 5 pase decisive în cele 34 de meciuri jucate, în majoritatea partidelor intrând în repriza secundă.

În actuala stagiune, internaționalul U21 a jucat în 8 meciuri pentru FCSB, însă nu a marcat.