FOTO Jucătorii Rapidului, băgați în ședință de suporteri la finalul remizei cu CS Mioveni

cs mioveni - rapid Adi Mutu Etapa 26 galerie rapid Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 22:22
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 22:21

Cele două echipe s-au duelat în etapa cu numărul 26 din Superligă.

Rapidul nu a reușit, astfel, să o devanseze pe FCSB în campionatul României și au rămas pe a patra poziție în clasamentul Superligii, cu 46 de puncte, la unul singur de vicecampioana României.

După remiza cu CS Mioveni din deplasare, suporterii „alb-vișiniilor” i-au ținut aproximativ cinci minute pe elevii lui Adrian Mutu în fața peluzei, din informațiile Sport.ro.

Rapid București nu a mai câștigat de trei etape în campionat, de când s-a întâlnit cu FC Voluntari în Giulești, unde a reușit să se impună fără nicio problemă, scor 4-1.

În ultima confruntare înainte de meciul cu CS Mioveni, formația dirijată de Adrian Mutu a pierdut cu FCU Craiova, tot pe teren propriu, în GIulești, scor 1-2.

CS Mioveni - Rapid București 0-0

Rapid a dominat-o pe CS Mioveni, iar potrivit informațiilor oferite de site-ul de specialitate FlashScore, giuleștenii au avut 21 de ocazii de gol, în timp ce gazdele doar trei. De asemenea, aceeași sursă a indicat că ambele echipe au avut 50 la sută procente în ce privește posesia.

În minutul 83, „alb-vișinii” au câștigat o lovitură de la unsprezece metri. Dugandzic a transformat în primă fază, însă penalty-ul a fost reluat din cauza faptului că jucătorii au intrat în careu înainte de execuție, iar atacantul a ratat, ulterior.