Iuliu Mureșan, discurs dur după înfrângerea cu CFR: ”Ne merităm locul în clasament”

Iuliu Muresan Dinamo dinamo - cfr cluj Superliga Jucătorii de la Dinamo
Data publicarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 22:09
Data actualizarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 22:16

Dinamo a pierdut și meciul cu CFR Cluj, scor 0-3, și a rămas penultima în Liga 1, cu opt puncte după 15 etape.

Iuliu Mureșan, directorul executiv al lui Dinamo, s-a arătat dezamăgit de jocul echipei și spune că jucătorii care au fost aduși în ultima perioadă nu au adus, momentan, un plus în jocul echipei.

„Situația nu e bună deloc. Se vede la TV. Părerea mea e că nu stăm bine deloc, e a nu știu câta oară când în minutul 20 e 2-0 pentru adversari. Suntem într-un blocaj mental clar, au venit mulți jucători noi, dar nu și-au pus încă amprenta pe jocul echipei. Sperăm să profităm de această pauză competițională.

Din păcate, deocamdată suntem o echipă care ne merităm locul din clasament, încă jucăm sub nivelul individual al jucătorilor și nu înțeleg de ce”, a spus Mureșan, pentru GSP.ro.

După pauza competițională, Dinamo se va deplasa pe terenul celor de la FC Voluntari.