Incidente majore la pauza meciului FCU Craiova - Poli Iași! Leo Grozavu a văzut roșu, după ce s-a luat de Horațiu Feșnic

Poli Iasi FCU Craiova Leo Grozavu Superliga
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2024, 18:47
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2024, 18:59

FCU Craiova a terminat la egalitate cu Politehnica Iaşi, scor 1-1, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 28-a a Superligii.

Gazdele au deschis scorul prin Jibril Ibrahim (19), din centrarea lui Aurelian Chiţu, dar ieşenii au restabilit egalitatea în finalul primei reprize, prin Adel Bettaieb (45+1), în urma unei centrări furnizate de Kevin Kabran.

Tensiuni la pauza meciului

În repriza secundă a partidei, Leo Grozanu nu a mai stat pe banca de rezerve, fiind eliminat la pauză.

Potrivit gsp.ro, tehnicianul lui Poli Iași ar fi avut un dialog aprins cu Horațiu Feșnic, căruia i-a cerut socoteală pentru felul în care a gestionat anumite faze din prima parte.

Antrenorul ar fi avut intenția de a intra în cabina arbitrilor, însă a fost oprit de forțele de ordine.

În urma cartonașului roșu primit direct, Leo Grozavu va lipsi la ultimele două partide din sezonul regulat, cu Dinamo și cu Oțelul Galați.