FOTO ȘI VIDEO Imagini de colecție cu Dan Șucu! A făcut deplasarea cu galeria și a urmărit meciul cu ultrașii Rapidului

dan sucu Rapid Victor Angelescu Superliga Victor Angelescu și Dan Șucu, în galerie / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 08:39
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 08:40

Rapid a fost învinsă în Bănie de Universitatea Craiova cu scorul de 2-1, în etapa a doua din play-off-ul SuperLigii României.

Meciul de la Craiova a fost unul special pentru Dan Șucu și Victor Angelescu. Cei doi acționari de la Rapid au acceptat provocarea lansată de unul dintre liderii galeriei de a face deplasare la Craiova alături de suporteri și de a sta printre ultrași.

Alături de Șucu și Victor Angelescu a fost și Nicolae Cristescu, fostul patron al Rapidului, care poate fi observat în imaginile surprinse de fotoreporteri, dar și Gheorghe Răducan zis ”Corsicanu”, fostul lider de galerie al giuleștenilor, care a lansat provocarea pentru Șucu și ceilalți conducători de la Rapid.

• Victor Angelescu și Dan Șucu, în galerie / Foto: Sport Pictures

Acționarul majoritar al Rapidului a fost și solicitat pentru fotografii de câțiva dintre fanii giuleștenilor aflați în sectorul rezervat oaspeților de pe ”Ion Oblemenco”.

Universitatea Craiova - Rapid 2-1

Funsho Bamgboye a deschis scorul în minutul 48, în urma assist-ului provenit de la Jayson Papeau, care a fost însă înlocuit la doar nouă minute după ce a pasat decisiv.

Ștefan Baiaram a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Alexandru Mitriță a înscris golul victoriei în minutul 66, după ce a fructificat elegant o lovitură de la 11 metri.

În urma victoriei, Universitatea Craiova s-a apropiat la patru lungimi de liderul FCSB, care are un meci în minus, în timp ce Rapid a rămas la opt lungimi în spatele roș-albaștrilor.