"Haos pe toate palierele!" Cea mai dură reacție după înfrângerea suferită de Rapid în fața Universității Craiova

Helmut Duckadam Rapid Universitatea Craiova Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 30 Martie 2024, 23:55
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 00:04

Rapid nu a putut să gestioneze avantajul din meciul cu Universitatea Craiova și a capitulat cu scorul de 2-1, îndepărtându-se de primul loc al clasamentului.

La finalul meciului, fostul stelist Helmut Duckadam a fost nemilos cu giuleștenii, punctând faptul că în momentul de față nu merge nimic la echipa din Giulești.

Nu au scăpat nici suporterii alb-vișiniilor, care au fost taxați pentru faptul că nu au susținut echipa cu același patos ca până acum.

• Helmut Duckadam / Foto: Captură Sport.ro

"La Rapid e un haos pe toate palierele. Braun... Papeau și Braun au dat în ce au prins când au ieșit. Jocul nu a fost reușit. La galerie mă așteptam să îi încurajeze la 1-1, ceea ce nu cred că s-a întâmplat.

Frumoasa galerie care nu a încurajat Rapidul nici cu Farul. Sunt probleme mari acolo", a spus Helmut Duckadam, la Digisport.

Universitatea Craivoa - Rapid 2-1

După o primă repriză în care nicio echipă nu a reușit să marcheze, giuleștenii au deschis scorul după pauză, în minutul 48.

Lucrurile păreau aranjate în minutul 51 când Houri (Craiova) a fost eliminat pentru al doilea "galben", însă cu un om mai puțin pe teren, oltenii au găsit puterea să întoarcă rezultatul și să marcheze în minutele 59 și 66 prin Baiaram, respectiv Mitriță.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a rămas singură pe locul doi în Superliga, cu 31 de puncte, apropiindu-se la patru puncte de FCSB. De partea cealaltă, Rapid se află pe patru, cu 28 de puncte.

Etapa următoare, Universitatea Craiova o va întâlni pe FCSB, la București, în timp ce Rapid va primi vizita lui CFR Cluj.