Fostul patron al lui Rapid a cerut o schimbare de urgență: ”Ar trebui să fie în pericol!”

NIcolae Cristescu Cristiano Bergodi Rapid Universitatea Craiova Superliga Nicolae Cristescu / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 08:25
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 08:25

Rapid a fost învinsă în Bănie de Universitatea Craiova cu scorul de 2-1, în etapa a doua din play-off-ul SuperLigii României.

Acest rezultat a venit după ce giuleștenii au condus cu 1-0 și s-au aflat în superioritate numerică. Funsho Bamgboye a deschis scorul în minutul 48, iar Lyes Houri a fost eliminat de Istvan Kovacs câteva minute mai târziu. Baiaram a restabilit egalitatea în minutul 59, iar șapte minute mai târziu, Mitriță a stabilit scorul final de la 11 metri.

Nicolae Cristescu crede că Cristiano Bergodi ar trebui demis de la Rapid

Nicolae Cristescu, fostul patron al Rapidului, a făcut deplasarea la Craiova alături de Dan Șucu, Victor Angelescu și de suporterii giuleștenilor.

După înfrângerea suferită de alb-vișinii, fostul conducător al clubului a avut un mesaj clar de transmis: Cristiano Bergodi trebuie înlocuit din funcția de antrenor.

Cristescu este de părere că tehnicianul Italian nu este un antrenor capabil să îi conducă pe giuleșteni spre titlul de campioni ai României.

După părerea mea, da (n.r. dacă Bergodi este în pericol). Sincer, ar trebui. Eu zic că da, ar trebui schimbat sau să îi impui victorii. Nu e antrenor de câştigarea campionatului, după părerea mea”, a spus Nicolae Cristescu, potrivit Prima Sport.

Helmut Duckadam, verdict crunt pentru Rapid: ”E haos pe toate palierele!”

La finalul meciului, fostul stelist Helmut Duckadam a fost nemilos cu giuleștenii, punctând faptul că în momentul de față nu merge nimic la echipa din Giulești.

"La Rapid e un haos pe toate palierele. Braun... Papeau și Braun au dat în ce au prins când au ieșit. Jocul nu a fost reușit. La galerie mă așteptam să îi încurajeze la 1-1, ceea ce nu cred că s-a întâmplat.

Frumoasa galerie care nu a încurajat Rapidul nici cu Farul. Sunt probleme mari acolo", a spus Helmut Duckadam, la Digisport.