Ilie Dumitrescu, dezamăgit de jocul FCSB-ului! Ianis Stoica și Olaru, criticați de legenda stelistă

Ilie Dumitrescu Darius Olaru FCSB Ianis Stoica Superliga Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Luni 01 August 2022, 00:52
Data actualizarii: Luni 01 August 2022, 00:56

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu FCU Craiova, pe Arena Națională, în etapa a trei din Superliga.

Golurile partidei au fost marcate de Tamm, în minutul 48, la doar două minute după ce intrase pe teren, în timp ce golul egalizator al oaspeților a venit în minutul 60, din lovitură de la 11 metri.

Fostul jucător al Stelei, Ilie Dumitrescu, a criticat jocul vicecampioanei FCSB, despre care spune că suferă la mai multe capitole.

„Mister”, dezamăgit de jocul făcut de Ianis Stoica în atac

„Sunt niște probleme în jocul FCSB-ului și mă uitam cât de mult contează să ai un număr nouă. Dacă privim în oglindă, Compagno este un punct fix pentru un Van Drumen, pentru un Baeten. Deci ai nevoie de un număr nouă.

Ianis Stoica este un copil de perspectivă, dar nu are o mișcare în teren care să ajute jucătorii din linia a doua.

Pe urmă nu a fost creativitate în linia de mijloc. Sunt jucători cu o capacitate foarte bună de efort acolo. Jucători care fac un preassing foarte bun, care dau echilibru echipei, dar nu aduc un plus pe faza ofensivă.

Nici Șut și nici Olaru! Olaru în seara asta nu s-a ridicat la nivelul așteptat. Cu foarte multe greșeli. Dorință foarte mare, activ și multe acțiuni, dar fără să aibă reușite” a spus Ilie Dumitrescu la Digi Sport.

FCSB a rămas fără victorie după trei etape din Superligă. Vicecampioana a obținut doar două egaluri în primele trei etape din acest sezon.

De partea cealaltă, nici Craiova lui Mititelu nu merge mai bine. FCU a înregistrat o înfrângere, un egal și o victorie în acest sezon.