VIDEO Start furtunos în FCSB - Saburtalo! Ianis Stoica a ratat două ocazii uriașe în primele două minute

FCSB Conference League Ianis Stoica saburtalo Superliga
Data publicarii: Joi 28 Iulie 2022, 20:37
Data actualizarii: Joi 28 Iulie 2022, 20:43
FCSB a început tare meciul cu Saburtalo Tbilisi, din preliminariile Conference League, care se joacă ACUM, ÎN DIRECT pe PRO TV și VOYO.

În primele două minute ale meciului de pe Arena Națională, vicecampioana României a ratat două șanse importante de a înscrie, iar în ambele ocazii a fost la finalizare Ianis Stoica.

Ianis Stoica, două ocazii în primele două minute din FCSB - Saburtalo

FCSB putea anula avantajul lui Saburtalo din tur după doar nouă secunde! Echipa lui Nicolae Dică a avut lovitura de start, mingea a ajuns în dreapta, la Cordea, care a centrat în fața porții, însă Ianis Stoica nu a reușit să șteargă balonul și să trimită în plasă.

După mai puțin de două minute, Ianis Stoica a avut o nouă șansă. Edjouma a trecut spectaculos de un adversar în flancul drept, mingea a ajuns la Cordea, care a șutat periculos pe poartă. Portarul lui Saburtalo a respins în față, însă Ianis Stoica a trimis slab cu capul, direct în brațele goalkeeper-ului oaspeților.

În tur, FCSB a pierdut contra lui Saburtalo, scor 0-1, la Tbilisi.

Dacă va trece de Saburtalo, FCSB va înfrunta în turul 3 preliminar din Conference League câștigătoarea din duelul Vikingur - Dunajska Streda. În tur, slovacii s-au impus cu 2-0.

• FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Dawa, Tamm, Radunovic - Edjouma, Olaru - Cordea, Oct. Popescu, Coman - Stoica
  • Rezerve: Ducan, Vlad, Haruț, Șut, Tănasă, Lixandru, Achim, Oaidă, Pantea, Bouhenna, Musi
  • Antrenor: Nicolae Dică