Ilie Dumitrescu a dat verdictul după Sepsi - FCSB 2-2: ”Echipa mai bună”

Ilie Dumitrescu sepsi Sepsi - FCSB Superliga Ilie Dumitrescu / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Miercuri 24 Aprilie 2024, 23:56
Data actualizarii: Miercuri 24 Aprilie 2024, 23:58

Meciul dintre Sepsi OSK și FCSB s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a șasea din play-off-ul Superligii României.

FCSB avea nevoie de o victorie pentru a deveni campioană încă din această etapă, în cazul în care Universitatea Craiova s-ar fi încurcat în meciul cu CFR Cluj, dar acest lucru nu s-a întâmplat.

Vicecampioana a remizat la Sfântu Gheorghe, scor 2-2, astfel că sărbătoarea de titlu a echipei lui Gigi Becali se va amâna cu cel puțin încă o etapă.

• Ilie Dumitrescu / Foto - Gabriel Chirea

Ilie Dumitrescu: ”FCSB n-a reușit să țină de rezultat”

Ilie Dumitrescu, fostul mare internațional, a analizat partida și a spus că Sepsi OSK a fost echipa mai bună în repriza secundă.

„După pauză, echipa mai bună a fost Sepsi. FCSB, în afară de un contraatac în care Octavian Popescu putea scoate mai mult... încet, încet, Sepsi a materializat posesia, a fost echipa mai bună. FCSB n-a reușit să țină de rezultat, o ieșire neinspirată a lui Târnovanu la faza aia”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

În următoarea etapă, FCSB va evolua pe teren propriu în fața celor de la Farul Constanța, echipă aflată ”pe val” în Superliga României, cu trei victorii în ultimele trei partide.

De partea cealaltă, Sepsi OSK rămâne ultima în play-off, cu 28 de puncte, și se pregătește pentru o deplasare pe terenul lui CFR Cluj, echipa de pe locul patru.