CLASAMENT Se amână sărbătoarea de titlu! Calculele după Sepsi OSK - FCSB 2-2

Sepsi OSK - FCSB FCSB Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Miercuri 24 Aprilie 2024, 23:40
Data actualizarii: Miercuri 24 Aprilie 2024, 23:41

Meciul dintre Sepsi OSK și FCSB s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, în etapa a șasea din play-off-ul Superligii României.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul nouă, iar vicecampioana se îndrepta spre o victorie care o putea aduce mai aproape de titlu, dar acest lucru nu s-a întâmplat. Varga a restabilit egalitatea în minutul 22, dar FCSB a intrat cu avantaj la cabine după ce David Miculescu a dus scorul la 2-1.

Sepsi OSK - FCSB 2-2. Pas greșit pentru echipa lui Gigi Becali

Sepsi OSK a stabilit scorul final, 2-2, după ce Florin Ștefan a profitat de o gafă a lui Ștefan Târnovanu în repriza secundă, iar FCSB va avea de așteptat cel puțin încă o etapă pentru a fi campioană matematic.

Universitatea Craiova va avea o misiune dificilă joi, pe teren propriu, în fața fostei campioane CFR Cluj. Dacă oltenii vor câștiga, atunci diferența față de FCSB va fi de nouă puncte, cu patru etape înainte de finalul sezonului.

În următoarea etapă, FCSB va evolua pe teren propriu în fața celor de la Farul Constanța, echipă aflată ”pe val” în Superliga României, cu trei victorii în ultimele trei partide.

De partea cealaltă, Sepsi OSK rămâne ultima în play-off, cu 28 de puncte, și se pregătește pentru o deplasare pe terenul lui CFR Cluj, echipa de pe locul patru.