"I-a făcut repede uitată prezența". Jucătorul de la FCSB care s-a făcut remarcat în meciul cu Poli Iași

MIhai Stoichita denis harut FCSB Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Miercuri 20 Decembrie 2023, 11:22
Data actualizarii: Miercuri 20 Decembrie 2023, 11:32

FCSB a învins-o pe Politehnica Iaşi, scor 3-1, în deplasare, într-un meci din etapa a 21-a a Superligii de fotbal.

Alexandru Băluţă (16) a deschis scorul pentru oaspeţi, după o pasă venită de la un adversar. Poli Iaşi a egalat zece minute mai târziu (26), prin Robert Ion.

Florinel Coman a marcat golurile victoriei oaspeţilor (32 - penalty, 85 - penalty), ambele după faulturi comise de guatemalezul Nicolas Samayoa.

În urma acestui rezultat, FCSB s-a distanțat la 11 puncte față de următoarele clasate, CFR Cluj și Univeristatea Craiova, care au un meci mai puțin disputat.

Remarcații lui Mihai Stoichiță după Poli Iași - FCSB 1-3

Introdus aproape de finalul reprizei, după accidentarea lui Siyabonga Ngezana, Denis Haruț a fost lăudat de Mihai Stoichiță pentru evoluția din partida de la Iași.

"Sincer, mi se părea că meciul de aseară, anticipam că va fi mai dificil pentru FCSB, dar se pare că forma sportivă a unora dintre ei duce la aceste rezultate și modul în care e destul de clar și fără probleme. Aseară nu poți să contești nimic, determinați la ora actuală Olaru și Florinel.

M-aș bucura să îi țină până la anul. Pe lângă ei sunt și ceilalți care au dispoziție de joc foarte bună, e greu să-i oprești. Pentru Cluj e bine că se întrerupe campionatul acum, au meci interesant cu U Cluj, revenim la FCSB.

Sunt obișnuit cu majoritatea jucătorilor să aibă prezență în teren bună, aseară Haruț în locul accidentatului, mi-a plăcut foarte mult, au jucători în lot care oricând pot să apară și ei cu o prezență foarte bună în teren.

Uite că cel care a intrat i-a făcut repede uitată prezența lui Ngezana. Băluță, toată lumea îl critica că nu înscrie, iată că a făcut-o", a spus Mihai Stoichiță, potrivit Fanatik.