VIDEO Formidabil! Autocarul FCSB-ului s-a întors din drum, după ce a uitat un jucător la Iași

FCSB Etapa 21 Poli Iasi - FCSB Superliga
Data publicarii: Marti 19 Decembrie 2023, 23:39
Data actualizarii: Marti 19 Decembrie 2023, 23:38

FCSB a învins-o pe Poli Iași, scor 3-1, în etapa #21 din primul eșalon al României pe stadionul ”Emil Alexandrescu”.

Pentru ambele echipe a fost ultima partidă din acest an, astfel că jucătorii vor beneficia de o mică vacanță de săbători, ca în luna ianuarie să revină în forță și să se pregătească de restarul sezonului regulat.

FCSB a făcut deplasarea la Iași, pe stadionul ”Emil Alexandrescu, marți seară, pentru meciul cu formația dirijată de Leo Grozavu, care după joc a avut un discurs-manifest (DETALII AICI).

Aproape de miezul nopții, autocarul FCSB-ului a plecat spre București, doar că Alexandru Băluță, marcatorul primului gol pentru FCSB de la Iași, a fost uitat la stadion.

• Șoferul autocarului l-a recuperat în cele din urmă însă din drum pe Alex Băluță

Alex Băluță se află la FCSB din iulie 2023. Cotat la 700.000 de euro, conform site-urilor de specialitate, extrema dreaptă mai are contract cu echipa pregătită de Elias Charalambous până la finele stagiunii 2024/25.

Următorul meci pentru FCSB din Superliga României va fi abia la sfârșitul lui ianuarie, pe 22, de la ora 18:00, pe teren propriu, împotriva celor de la UTA Arad, în etapa #22 din campionat.

Poli Iași - FCSB 1-3

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 16, doar că Robert Ion a restabilit egalitatea 11 minute mai târziu. FCSB a revenit însă la conducere grație reușitei lui Florinel Coman din penalty, în minutul 32.

În partea secundă, șeptarul roș-albaștrilor a transformat din nou o lovitură de pedeapsă în minutul 83, iar tabela de marcaj a rămas nemodificată până la finalul celor 90 de minute.