Golul lui Kapetanos i-a dus la disperare! Frunza: "Imi vine sa ma las de fotbal!"

Data publicarii: Luni 08 Martie 2010, 07:00
Data actualizarii: Luni 08 Martie 2010, 08:21

Omul meciului Unirea - Steaua, Sorin Frunza, era foarte afectat la finalul partidei in care a reusit un gol si o pasa de gol. "Iti vine sa te lasi de fotbal dupa un asemenea meci" a spus trist mijlocasul campioanei.

Onofras: "Este foarte frustrant sa fi egalat asa"

"Sunt momente triste in care iti vine sa te lasi de fotbal. Pe terenul asta nu stiu daca am fost mai buni sau mai slabi. Oricum, mai bine luam gol mai devreme decat in minutul 94. Suntem dezamagiti, nu meritam.

Degaba ne ajuta Otelul sau Ceahlaul daca noi nu ne ajutam singuri. Campionatul e relansat inca din start, mai e de jucat, ne luptam cu totii la titlu. Nu ne-am temut de Steaua, stiam destule despre ei. Toti suntem dezamagiti, e foarte greu sa iei gol in minutul 94. Noi ne consideram deja castigatori, asistentul aratase ca meciul s-a terminat.

Nu ma intereseaza Kapetanos, Becali sau mai stiu eu cine. Ma intereseaza doar Unirea. E foarte greu sa mai castigam titlul. Am ratat doua puncte extraordinare in lupta pentru titlu." a declarat Sorin Frunza dupa meci.

Colegul acestuia, Marius Onofras, a marcat, insa este trist pentru rezultatul final. "Am marcat un gol, dar s-a terminat prost. E frustrant. Pacat ca nu reusim sa castigam pentru ca muncim mult si avem nevoie de victorie pentru moral. Deocamdata nu este momentul nostru.

Am luat un gol prostesc asa cum numai noi putem sa luam. Aveam 2-1 si puteam sa batem Steaua. Puteam sa egalam CFR-ul. Bine, si Steaua putea sa castige, dar este foarte frustrant si dureros. Levy era suparat, nu a mai zis nimic. Sa fii egalat de Steaua la ultima faza nu se intampla tot timpul", a declarat Onofras dupa meci.