SUPER VIDEO! Gigi a crezut ca Steaua a pierdut! Vezi reactia de la golul lui Kapetanos!

Data publicarii: Duminica 07 Martie 2010, 23:23
Data actualizarii: Duminica 07 Martie 2010, 23:30
Unirea 2-2 Steaua | REACTII: ARGASEALA: "Tudose a fost depasit de miza" Dragomir: "Steaua sa fie fericita cu egal" Ienei: "Tudose, depasit de joc, Jelev nu e de Steaua"

Seful Stelei a fost multumit de egalul salvat de Steaua in ultimul minut si a anuntat ca echipa sa a avut o etapa extraordinara! Gigi a plecat de la stadion in minutul 90 si nu a prins golul lui Kapetanos!

"Am avut ocazii din 2-3 metri! Rezultatul este echitabil! Eu am plecat in minutul 91. Eu am spus ca nu o sa avem probleme in acest meci.

Ei si-au dorit mai mult si au muncit mai mult. A fost un meci de razboi. Noi am avut valoare mai mare si Dumnezeu a facut dreptate! Pentru ce am luat fundasii centrali eu nu stiu! In minutul 85 imi da Borcea mesaj si-mi spune: "Stai linistit ,egalezi!"

Una peste alta pentru noi este o etapa extraordinara! Sunt fericit! Rapid este mai buna decat noi! Suntem la 2 puncte de CFR! Acum trebuie sa batem Dinamo si Galatiul.

Nu pot spune ca n-am avut angajament, dar ei au avut mai mult. In Szekely au intrat figurile de vedeta, trebuia sa ia al doilea galben, sa stea pe bara. L-am laudat si i-au intrat figurile in cap, o sa vorbesc eu cu el: vedeto, te-am laudat si acum ti s-a urcat la cap? Trebuie atentionat, au aparut aerele de vedeta. Ovidiu Petre si-a dat viata, n-ai ce sa spui de el" a comentat Gigi!

Gigi: "L-am vrut pe Frunza, dar specialistii fotbalului de la noi nu l-au luat"

"Tatarusanu e vinovat la ambele goluri, la primul n-avea ce cauta acolo, la al doilea trebuia sa iasa, a avut timp 100 de ani. Frunza a facut tot meciul pentru Unirea. L-a luat Porumboiu, apoi a ramas liber, dar specialistii fotbalului de la noi nu l-au luat. Pe Sanmartean de la Bistrita nu l-am luat, l-a luat Porumboiu liber.

I-am spus lui Argaseala de el, a taraganat. Sunt jucatori pe care nu trebuia sa-i pierdem. Balaj a arbitrat extraordinar, ce poti sa-i reprosezi? E un arbitru de valoare, daca vrea sa arbitreze, e dat naibii. Putea sa-i dea al doilea galben lui Szekely, dar n-a vrut sa rupa jocul, sa iasa iar scandal", a declarat Becali la Sport.ro!

ARGASEALA: "Tudose a fost depasit de miza"

Presedintele Stelei, Valeriu Argaseala, a declarat dupa meci ca Tudose a fost depasit de miza jocului.
"Nu cred ca baietii au dezamagit. Nu meritam sa pierdem, ar fi fost nedrept. Rezultatele nu reflecta tot timpul situatia din teren. N-am pierdut nici la Urziceni, nici la Cluj, asa ca raminem cu sanse mari in lupta pentru titlu.

Puteam castiga, dar terenul a fost execrabil, iar asta si-a pus amprenta asupra jocului. Kapetanos, ca de obicei, loveste chiar atunci cand trebuie. Merita sa fie prezent la Mondialul din Africa. Tudose a fost depasit de miza, a facut greseli ingrozitoare", a declarat Valeriu Argaseala.

Dragomir: "Steaua sa fie fericita cu egal"

Mitica Dragomir ii transmite Stelei sa fie fericita ca a salvat un egal: "Au fost trei goluri din greseli personale. Meciul a fost bunicel, cu executii tehnice. Tatarusanu a gresit la ambele goluri. Steaua sa fie fericita ca a luat punct la Urziceni!", a declarat Mitica Dragomir la digisport.

Ienei pune tunurile pe Tudose!

"Tudose a fost depasit de joc, iar Jelev nu e de Steaua. A fost un meci palpitant, iar rezultatul este unul cat se poate de echitabil. Este greu de crezut ca Tudose va fi titular si etapa viitoare. Probabil a fost foarte afectat si de ultimele declaratii ale patronului", a spus Emeric Ienei la digisport.