Gigi Becali i-a decis soarta lui Eduard Radaslavescu la câteva ore după ce l-a scos în minutul 28

Gigi Becali eduard radaslavescu FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 01 Aprilie 2024, 11:22
Data actualizarii: Luni 01 Aprilie 2024, 11:25

Gigi Becali, finanțatorul celor de la FCSB, a comentat situația lui Eduard Radaslavescu (19 ani), pe care l-a schimbat în minutul 28 al meciului cu Farul, câștigat de formația roș-albastră, scor 1-0.

Becali spune că a avut tot dreptul să îl schimbe devreme pe Radaslavescu, având în vedere prestația modestă a jucătorului U21 și transmite că "mila" sau "actele de caritate" nu au ce căuta la fotbal.

Gigi Becali: "Radaslavescu va mai intra, mai am încredere în el"

Chiar dacă a fost dezamăgit de prestația tânărului jucător, Becali anunță că Eduard Radaslavescu va mai primi șanse la FCSB și va avea noi ocazii de a juca în acest sezon.

"Radaslavescu? Nu permite regulamentul să-l scot? Eu nu dau milioane de euro ca să fac caritate, să dau mângâiere și să ofer moralitate. Eu dau milioane ca să câștig un campionat, nu ca să nu se supere Radaslavescu. Milă la fotbal? Ce-i aia? Milă e dacă i se rupe cuiva piciorul.

La fotbal trebuie să câștigi campionatul! Dacă trebuie să-l dai afară, îl dai afară! Dacă vezi că dă pasă la adversar din doi metri, îl scoți. În Radaslavescu mai am încredere în el. Dacă l-am schimbat nu înseamnă că nu va mai intra. El o să intre", a spus Gigi Becali, la Fanatik.

Radaslavescu a jucat în 19 meciuri ale lui FCSB din acest sezon. A fost titular doar de patru ori, a strâns aproximativ 400 de minute și nu a reușit vreun gol sau assist.