VIDEO Gigi Becali e dur: „Hațegan face tiki-tiki în pantaloni!” Ce l-a deranjat pe finanțatorul FCSB

FCSB - Universitatea Craiova Etapa 26 Gigi Becali Superliga Superliga
Data publicarii: Miercuri 22 Februarie 2023, 08:45
Data actualizarii: Miercuri 22 Februarie 2023, 08:44

„Roș-albaștrii” au făcut egal cu Universitatea Craiova în ultimul meci din Superligă, scor 1-1.

Chiar dacă FCSB a avut un start excelent pe Arena Națională, care a cunoscut o atmosferă fantastică în tribune, echipa lui Mihai Pintilii nu a putut menține avantajul de 1-0 de pe tabelă pe care l-a avut încă din primul minut, și au fost egalați pe final de un autogol marcat de Iulian Cristea.

În cadrul unei conferințe de presă, Gigi Becali a vorbit despre arbitrajul din FCSB - Universitatea Craiova și a evidențiat faptul că Adrian Cojocaru, centralul meciului, ar fi trebuit să ofere alte decizii în anumite situații. De asemenea, latifundiarul din Pipera l-a ironizat și pe Ovidiu Hațegan, aflat în camera VAR.

„Anul trecut am avut un gol valabil cu Voluntari, ofsaid, n-am luat campionatul. Arbitrii l-au furat! Acum încearcă iar. N-a fost ofsaid, s-a tras linia, jucătorul Craiovei era puțin mai în față. Cică umărul lui David (Miculescu), care umăr, mă? Nu era mai în față decât piciorul.

Cum să faci asemenea mizerii? A fost și aut de poartă la cornerul ăla. N-a fost gol. Vedeți, cum ne-au luat două puncte. Nu neapărat arbitrii sunt problema, ci oamenii din jur, care influențează.

Le e frică arbitrilor să dea o decizie în favoarea lui Becali. Cojocaru a dat cartonaș roșu acolo. Dar Hațegan a făcut tiki-tiki în pantaloni, la VAR. El a zis 'Dom’le, să intervin'. Cum să inventezi ofsaid? Dacă faci tiki-tiki, lasă-te de arbitraj!”, a spus Gigi Becali în cadrul unei conferințe de presă.

FCSB - Universitatea Craiova 1-1

Meciul a început perfect pentru gruparea „roș-albastră”. După nici 20 de secunde, mingea l-a găsit pe David Miculescu într-o poziție excelentă, dar șutul trimis de fotbalist a fost apărat de Laurențiu Popescu.

La doar câteva momente, FCSB a executat o lovitură de colț, iar Malcom Edjouma a sărit deasupra defensivei adverse și a deblocat tabela în primul minut de joc de pe Național Arena.

„Roș-albaștrii” au fost aproape să triumfeze cu Universitatea Craiova, însă în minutul 90+1, Iulian Cristea a reluat pe spate la un corner executat de olteni și a înscris un autogol.