VIDEO Gigi Becali a stabilit ce se va întâmpla cu Elias Charalambous

Data publicarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 19:19
Data actualizarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 19:20

Elias Charalambous a semnat cu FCSB la finalul lui martie 2023.

Antrenorul cipriot a bifat până acum 30 de prezențe pe banca tehnică a FCSB-ului și a înregistrat o medie de 1.93 puncte pe meci, conform statisticilor oferite de site-ul de specialitate Transfermarkt.

Gigi Becali a stabilit ce se va întâmpla cu Elias Charalambous

În ultimul meci, FCSB a pierdut cu Rapid București pe Arena Națională în a 15-a etapă din Superliga României, scor 1-2, și riscă să piardă și primul loc în clasament.

Gigi Becali, patron FCSB, a vorbit despre Elias Charalambous și a subliniat că nu se va întâmpla nimic cu postul său de antrenor principal la gruparea roș-albastră.

„E prea devreme ca să vorbeşti. Nu are rost. Ca ulii, sărim pe om. Hai să vedem ce se întâmplă în iarnă. La ora asta sunt pe locul 1. Nu pot să vorbesc nici despre Lucescu, nici despre antrenori, de nimic, din moment ce sunt pe locul 1.

Cel mai bun e Charalambous, pentru că e pe locul 1. Din moment ce ai trei posturi care nu sunt bine acoperite, nu poţi să-i spui omului. Din moment ce-i faci schimbări şi bagi doi mai slabi ce poţi să le spui?

Stai, bă, nea Gigi! L-am băgat pe Tavi care e de cinci ori mai slab decât Ovidiu Popescu şi l-am băgat pe Rotariu care e de 10 ori mai slab decât Compagno`. Ce vrei să mai câştigi meciul ăla, sau să mai egalezi?

Eu credeam că batem 3-2. Poate îi băteam dacă lăsam echipa aşa. Cu Compagno, care nu era aşa slab precum Rotariu”, le-a comunicat Gigi Becali reprezentanților mass-media.

FCSB - Rapid București 1-2

Papeau a deschis scorul în minutul 39 al partidei, în urma unei acțiuni formidabile în careul FCSB-ului. Câteva minute mai târziu, Iacob a majorat diferența cu un șut puternic la vinclul porții lui Ștefan Târnovanu (minutul 45+2).

În repriza secundă, Joyskim Dawa s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a micșorat diferența, însă FCSB nu a reușit să revină pe tabela de marcaj, iar la capătul celor 90 de minute, Rapid a plecat de pe Arena Națională cu toate punctele.