VIDEO Gigi Becali a anunțat ce rezultat își dorește la CFR Cluj - Rapid: ”Are ceva imprevizibil, înțelegi?”

Gigi Becali CFR Cluj - rapid FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Marti 06 Februarie 2024, 19:23
Data actualizarii: Marti 06 Februarie 2024, 20:17

FCSB s-a încurcat pe teren propriu cu campioana en-titre Farul Constanța, scor 1-1.

Vicecampioana a ratat șansa de a ajunge la 11 puncte distanță de urmăritoare. Baba Alhassan a fost cel care a deschis scorul în minutul 55, dar FCSB nu și-a putut păstra avantajul până la final.

Ionuț Larie a egalat din penalty în prelungiri, în minutul 90+5, stabilind scorul final, 1-1.

După egalul de pe Arena Națională, FCSB este acum la nouă puncte distanță de CFR Cluj și Rapid, urmăritoarele din clasament, după 24 de runde.

Gigi Becali a anunțat ce rezultat își dorește la CFR Cluj - Rapid

Echipele de pe locurile doi și trei se vor întâlni în meciul direct în următoarea etapă, în timp ce FCSB va juca în compania lui Sepsi OSK.

Gigi Becali, patronul vicecampioanei României, a dezvăluit ce rezultat își dorește în derby-ul din Gruia. Finanțatorul FCSB-ului ar prefera ca Rapidul să obțină un rezultat pozitiv.

„Egal sau să bată Rapid. CFR are ceva imprevizibil, înțelegi? Rapid, n-are cum... Nu există alianțe, fiecare joacă pentru el.

În ultimele trei, patru meciuri apar, dar nu ajungem acolo. După primele patru, cinci meciuri suntem campioni, aducem artificii și-i lăsăm să joace”, a spus Gigi Becali, în fața reporterilor prezenți la reședința sa din Aleea Alexandru.

În urma acestui rezultat, FCSB a ajuns la 51 de puncte și este la nouă distanță de următoarele clasate, CFR Cluj și Rapid, după 24 de etape. Farul rămâne pe locul cinci, cu 37 de puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova.

În următoarea etapă, FCSB va juca pe teren propriu cu Sepsi OSK, iar Farul va primi vizita lui Dinamo București.