Gigi Becali, avertisment pentru un jucător, după ce zisese că „n-are cine să-l schimbe”: „Ăla nu e fotbalist! Dacă mai joacă așa, la revedere!”

Gigi Becali FCSB Luis Phelipe Superliga
Data publicarii: Marti 06 Februarie 2024, 17:01
Data actualizarii: Marti 06 Februarie 2024, 17:08

FCSB a remizat cu Farul Constanța în etapa a 24-a din Superliga României, scor 1-1.

Vicecampioana și campioana din sezonul trecut și-au împărțit punctele în duelul controversat de pe Arena Națională. FCSB a trecut în avantaj prin autogolul lui Cristi Ganea, în timp ce Larie a înscris golul egalizator în prelungiri.

La pauză, în tabăra roș-albaștrilor a existat doar o schimbare, cea a lui Luis Phelipe, care a fost înlocuit cu Florinel Coman. Brazilianul a bifat o nouă prestație ștearsă, iar Gigi Becali nu a ezitat când a fost întrebat despre el.

Avertisment pentru Luis Phelipe: „Dacă mai joacă două trei meciuri așa, la revedere!”

Gigi Becali a avut declarații la pol opus despre Luis Phelipe după meciul cu Farul față de cele pe care le-a avut după meciul cu UTA Arad, când îl anunța titular indiscutabil pe brazilian. Finanțatorul s-a arătat extrem de dezamăgit de prestațiile jucătorului transferat de la Poli Iași.

„Luis Phelipe... Ăla nu e fotbalist. Nu mai e ca untul. La fotbal, paza bună păzește bostănăria. Când ți-e frică, de frică joci. Dar va mai avea șanse pentru că am încredere în talentul lui. Doar că... Dacă mai joacă joacă două sau trei meciuri așa, la revedere! Du-te, tată!”, a declarat Gigi Becali pentru Fanatik.