Fotbalistul remarcat de MM Stoica după FCSB - Rapid 3-1: „A jucat excepțional, ce să mai?”

Data publicarii: Luni 07 Noiembrie 2022, 21:35
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2022, 21:32

FCSB s-a „distrat” cu Rapid pe Arena Națională, scor 3-1.

Octavian Popescu, „perla” lui Gigi Becali, a evoluat cum nu a mai făcut-o de mult timp și a fost remarcat atât de latifundiarul din Pipera, cât și de Mihai Stoica.

Managerul general al FCSB-ului a evidențiat faptul că Tavi Popescu a fost excepțional, precizând faptul că este deosebit de greu de interceptat.

Ce a spus MM Stoica despre Tavi Popescu

„A jucat excepțional, ce să mai? Dacă Tavi se duce spre poarta adversă, e foarte greu să fie oprit de cineva. E un jucător care are o gamă variată de procedee pentru a depăși adversarul.

Dar, trebuie să meargă spre poartă. Dacă se întoarce cu mingea, nu face nimic. A fost foarte bine, dar pe mine altceva mi-a dat speranțe. Pressing-ul de care a fost capabil”, a spus MM Stoica la Orange Sport.

FCSB - Rapid 3-1

FCSB s-a impus cu 3-1 în fața lui Rapid București, care nu a evoluat așa cum a făcut-o în ultimul timp, în deplasare, pe Arena Națională. Pe stadion au fost prezenți peste 31 de mii de suporteri, care au făcut o atmosferă „de vis”.

Andrei Cordea a deschis scorul pentru FCSB în minutul 14, după o pasă excelentă dată de Tavi Popescu. În minutul 29, Andrea Compagno a majorat diferența, după ce a speculat o eroare în defensiva Rapidului.

„Perla” lui Gigi Becali, Tavi Popescu, s-a impus și el pe tabelă, în minutul 57, după o cursă excelentă făcută de Andrei Cordea până aproape de poarta lui Horațiu Moldovan care i-a pasat, în cele din urmă, decisiv.

Giuleștenii au redus diferența prin Dugandzic din penalty în minutul 76, dar, cu un om în minus, pentru că Morais a luat roșu în minutul 70, nu au mai reușit să modifice scorul de pe tabelă, iar meciul s-a încheiat 3-1.