FOTO CFR Cluj - FCU Craiova 3-1 | Campioana a câștigat și s-a apropiat la un singur punct de locul doi

Live text: CFR Cluj - FCU Craiova
Data publicarii: Luni 07 Noiembrie 2022, 21:10
Data actualizarii: Luni 07 Noiembrie 2022, 23:08

CFR Cluj a învins-o pe FC U Craiova 1948 cu scorul de 3-1 (2-0), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 17-a a Superligii.

Ratare

FCU Craiova marchează, însă golul este anulat pentru poziție afară din joc.

MIN '67
Gol

GOOOL CFR Cluj! Yeboah marchează din drop după o pasă cu pieptul a lui Ciprian Deac._2212
3-1
MIN '61
Gol

GOOOL FCU Craiova! Intrat pe teren în minutul 60, George Ganea a marcat un minut mai târziu, după o fază în care Yassine Bahassa a făcut ce a vrut cu apărarea campioanei în flancul stâng.

GOOOL FCU Craiova! Intrat pe teren în minutul 60, George Ganea a marcat un minut mai târziu, după..._2211

Gol

GOOOL CFR Cluj! Deac trimite o pasă excelentă în fața porții, de unde Manea trimite o „torpilă”, care nu-i dă nicio șansă lui Popa.

GOOOL CFR Cluj! Deac trimite o pasă excelentă în fața porții, de unde Manea trimite o „torpilă”,..._2208
2-0
MIN '16
Gol

GOOOL CFR Cluj! Janga este găsit excelent cu o centrare de pe partea dreptă. Atacantul campioanei i-a luat fața adversarului, apoi a pus latul și a trimis mingea în plasă.

GOOOL CFR Cluj! Janga este găsit excelent cu o centrare de pe partea dreptă. Atacantul campioanei..._2207
1-0
MIN '1
Inceput

A început partida!

07-11-2022 20:55

ECHIPELE DE START

CFR CLUJ: Scuffet - Manea, Yuri, Burcă, Braun - Boateng, Muhar, Deac - Yeboah, Janga, Petrila; REZERVE: Bălgrădean - R. Bălan, Kolinger, Cvek, Roger, Bîrligea, Vito, Malele; ANTRENOR: Dan Petrescu;

FCU CRAIOVA: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert - Asamoah, Achim - Baeten, Bauza, Van Durmen - Chițu; REZERVE: Mogoșanu - R. Grigore, Dr. Albu, Marquet, Bahassa, Sidibe, G. Ganea, Blănuță, G. Iancu; ANTRENOR: Dan Vasilică.

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”
Arbitru: Florin Andrei / Asistenți: Mircea Orbuleț, Radu Ghinguleac
Arbitri VAR: Iulian Dima, Ciprian Danșa
07-11-2022 15:14

CFR Cluj - FCU Craiova, LIVE TEXT de la 21:00

CFR Cluj vine după calificarea în „primăvara europeană”. Campioana României a învins-o pe Ballkani, 1-0, în direct pe PRO Arena și VOYO, în grupele UEFA Conference League și și-a asigurat locul în șaisprezecimile competiției.

Pentru clujeni urmează un duel în Superligă cu FCU Craiova, de la 21:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro. Iar meciul este special pentru Dan Petrescu, va fi a 300-a partidă pe care o va conduce de la margine în campionatul României, competiție pe care a câștigat-o de 6 ori.

În timp ce FCU Craiova, fără antrenor după plecarea lui Marius Croitoru, a izbutit o singură victorie în ultimele 8 meciuri.

Dan Petrescu îl apără pe Gică Hagi

„Se vede că Hagi e un antrenor excelent. A ales toți jucătorii bine, el face lotul, el face tot. Clubul e condus de o legendă și se văd și rezultatele.

E clar că îmi doresc să luăm noi campionatul, nu Hagi, dar ce face el e extraordinar. Muncește de dimineață până seară, nu vorbește prea mult, vorbește doar când trebuie și ce trebuie.

Pune accent și toată lumea îl ceartă și îl critică. El e un exemplu de urmat ca om, antrenor și jucător. El m-a felicitat absolut mereu.

E cam unul dintre puținii care mă felicită, știe că și eu muncesc la fel de mult ca el, cu toate că el poate muncește mai mult pentru că are nevoie de bani pentru a ține echipa la zi.

Fiind patron și antrenor, sunt convins că el muncește mult, d-aia vin și rezultatele”, a spus Dan Petrescu înainte de meciul cu FCU Craiova.